Uğur Dündar: "O manşet en önemli mirasım"

Uğur Dündar:
  • Giriş : 08.05.2008 / 15:37:00
  • Güncelleme : 08.05.2008 / 15:40:16

Araştırmacı gazeteci Uğur Dündar, yıllar önce 'Rüşvetin belgesi mi olur?' sözlerini tekzip eden ve tüm Türkiye'ye o belgeyi gösterdiği olaya gönderme yaparak 'Benim çocuklarıma bırakacağım en önemli mirastır' diye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kanal D'de Güneri Civaoğlu'nun programına konukolan Uğur Dündar, bir döneme damgasını vuran olayı ortaya çıkardıktan sonra gazeteye atılan manşetin kendisi için değerini 'Çocuklarıma bırakacağım miras' olarak adlandırdı.

Uğur Dündar, o dönem yaşananları şöyle özetledi:

"Engin Civan ile Selim Edes, bir mafya babasının önünde kavga etmişler. Selim Edes, o dönemin pırıltılı işadamlarından birisi. Emlak Bankası'na iş yaparken Engin Civan'a rüşvet verdiğini söylemişti. Engin Civan da 'Belgesini göster' diye karşı çıkmıştı ve Selim Edes'in haykırışı yıllardır toplumun hafızasına bu lafı kazımıştı. 'Rüşvetin belgesi mi olur ....?' demişti. Biz gittik İsviçre'de gerçekten çok saklı olan, çok özel hesaplardaki Engin Civan'a ait rüşvetin belgesini çıkarttık. O dönemde bu kirli işe bulaşmış olan ve İsviçre'de yaşayan Türk vatandaşlarından birisi bize yardımcı oldu. O bankayla çok yakın ilişkileri vardı. Engin Civan'a ait rüşvetin belgesini buldu. Ertuğrul Özkök de çok güzel değerlendirdi haberi"

Daha sonra olayın Hürriyet Gazetesi'nde "Uğur Dündar devletin bile yapamadığını yaptı ve yılmadan inatla kovalayıp Engin Civan için açılan rüşvet hesabının belgesini ele geçirdi" cümleleriyle yayınlanmasının "Rüşvetin Belgesi mi olur?" lafının bir tekzipi olarak hafızalar kazındığını söyleyen Dündar, "Ben samimi söylüyorum, çocuklarıma bırakacağım en önemli mirastır. Benim çocuklarım babalarının bu manşetiyle gurur duyabilirler" diye konuştu.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious