Uğur Dündar 'öldürülebilirim' dedi!

Uğur Dündar 'öldürülebilirim' dedi!.9727
  • Giriş : 25.05.2009 / 10:17:00
  • Güncelleme : 25.05.2009 / 10:26:25

Uğur Dündar, yaşanan gelişmeler üzerine Star Ana Haber bülteninde Nazlı Tarhan'ın konuğu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vakit gazetesinin geçtiğimiz hafta Yasemin Baradan Dündar'a ait olduğu belirtilen yurtdışı çıkış kayıtlarını liste halinde yayımlaması tartışmayı yeniden alevlendirmişti. Vakit, "Kendini asma, cevap ver" başlıklı haberinde Yasemin Baradan Dündar'ın 1995-2009 tarihleri arasında 13 kez eşi olmaksızın tek başına yurtdışına çıktığını öne sürmüş, bu konuda bir liste yayımlamış ve pasaport numaralarını vermişti.

Özel kalması gereken bilgilerin kamuoyuna yansımasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılan incelemede, söz konusu kayıtların emniyetin tam 16 ayrı birimi tarafından tam 56 kez sorgulandığı ortaya çıkartıldı.

Uğur Dündar, yaşanan bu gelişmeler üzerine Star Ana Haber bülteninde Nazlı Tarhan'ın konuğu oldu. Dündar, eşinin tek başına yurt dışına çıkmadığı yönündeki sözlerinin arkasında olduğunu ve böyle bir şeyi savunuyor olmaktan bile utandığını belirtti.

Devlete hizmet ediyor gözüken çeteleşmiş bir grup olduğunu anlatan Dündar, kendisine bunların neden yapıldığını ise şu sözlerle ifade etti: "Ergenekon iddianamesine ben onların beklediği ölçüde destek vermiyorum."

İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın bu grubu ortaya çıkartacağından kuşku duymadığını vurgulayan Uğur Dündar, "Bu Saddam rejiminde olur bu tür karalama operasyonları, yok etme operasyonları... Saddam gibi rejimlerde gerçekleşebilir" dedi.

Uğur Dündar, hiçbir zaman iktidara yalakalık yapmadığını ve halkın gerçekleri öğrenme hakkına ihanet etmediğini, gerektiğinde canını bile ortaya koyduğunu anlattı.

Aleyhinde hiçbir şey bulunamadığını söyleyen Uğur Dündar, "Öldürebilirler de bunlar" diyerek, kendisine yönelik bir saldırı olabileceği endişesi taşıdığını gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*