Uğur Dündar'a çağrı: Fındığı kurtar!

Uğur Dündar'a çağrı: Fındığı kurtar!.7004
  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

ATO Başkanı Sinan Aygün, geçen yıl 6-7 YTL olan fındık fiyatının bu yıl 2 YTL'ye kadar düştüğünü belirterek, gelir kaybının 2.5 milyar YTL'yi bulduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ATO olarak fındık fiyatının düşürülmemesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Aygün, bunun için Ankara genelinde uygulamayı düşündükleri eylem planını şöyle açıkladı: "Ankara'da ilkokullara fındık dağıtılacak, Ankara genelindeki süpermarketçilerle toplantı yapılarak toplu alımlara gidilecek, süpermerketlerde fındık tüketim kampanyaları düzenlenecek, ATO'da yemeklerde fındık yağı tüketilecek, ATO üyelerinin fındık yağı tüketmeleri için çağrıda bulunulacak, makyaj ve bakım ürünlerinde fındık yağı kullanımı özendirilecek"

Aygün, ayrıca, fındık krizinin aşılması için ünlü televizyoncu Uğur Dündar'ı göreve çağırdı. Dündar'ın, kuş gribi krizi döneminde tavuk reklamlarına çıkarak krizin aşılmasında rol oynadığını savunan Aygün, ünlü televizyoncudan fındık tüketiminin özendirileceği bir reklamda oynamasını istedi.

Hazırlanacak bir fındık tüketim kampanyasının geniş kitleler tarafından sahiplenilmesini isteyen Aygün, "Biz bu kampanyanın bir yanında olmaya ya da bu kampanyayı düzenlemeye talibiz. Sayın Uğur Dündar'a da çağrıda bulunuyorum. Türkiye ekonomisinin zarar görmemesi için kuş gribinin aşılmasında oynadığı rolü burada da oynasın. Uğur Dündar olur desin, biz de düğmeye basalım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious