Uğur Dündar'a RTÜK'ten uyarı!

Uğur Dündar'a RTÜK'ten uyarı!.9727
  • Giriş : 04.05.2009 / 14:49:00

Uğur Dündar bugünlerde oldukça sıkıntılı. Cezaların ardı arkası kesilmiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uğur Dündar'ın sunduğu Star Haber'de yayınlanan ''Çankaya köşküne kurşun geçirmez cam takıldı'' haberi, RTÜK'ten ''Gizli reklam yapıldığı'' gerekçesiyle uyarı cezası aldı.

Uğur Dündar'ın sunduğu Star Haber'de yayınlanan ''Çankaya köşkünde kurşun geçirmez cam takıldı'' haberi, RTÜK'ten uyarı aldı. RTÜK haberde, köşke takılan camları üreten firmanın reklamının da yapıldığını belirterek ''Gizli reklam'' gerekçesiyle, Star Haber'e uyarı cezası verilmesini kararlaştırdı.

RTÜK toplantısında oy çokluğu ile alınan karara üyelerden CHP'li üye Şaban Sevinç karşı çıktı. Sevinç karara muhalefet şerhi de yazarak '' Habere esas olan konu Cumhurbaşkanlığı Köşküne güvenlik gerekçesiyle kurşun geçirmez camlar takılmasıdır'' dedi ve şu görüşleri savundu:

"REKLAM DEĞİL, HABERMİŞ!"

''STAR TV'nin haberinde Cumhurbaşkanlığındaki tadilat çalışmalarında güvenliğinde arttırıldığı ve olası saldırı girişimlerine karşı Cumhurbaşkanlığının güvenliğinin üst düzeye çıkarıldığı vurgusuna yer verilmektedir. Yayıncı kuruluş Cumhurbaşkanlığı Köşküne takılan kurşun geçirmez camları görüntüleme olanağına sahip olmadığından, bu camları üreten bir firma merkezinde camları görüntüleyerek kurşun geçirmez olduğunu haberin daha anlaşılır olması bakımından test ettirerek yayınlamıştır. Bu haberde gizli reklam söz konusu değildir''

Bir süre önce Çankaya köşkünde çalışma ile çalışma ofisinin camları kurşun geçirmez hale getirilmişti. Köşk içindeki tadilat için bütçeden yaklaşık 18 milyon lira ayrılırken, bu bütçenin ağırlıklı bölümü güvenlik için harcandı. Cumhurbaşkanlığı ofisinin bazı camları iptal edilip duvar örüldü. Kalan pencerelere de 14 santimlik kurşun geçirmez cam takıldı.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*