Uğur Dündar'dan ne yapmak istiyor?

Uğur Dündar'dan ne yapmak istiyor?.9727
  • Giriş : 11.11.2008 / 12:19:00

Uğur Dündar TBMM'nin gerçekleştireceği geziyi 'kıyak gezi'diye haber yaptı ama muhabirini de geziye kattı. İşte Dündar'ın çifte standartı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM Başkanlığı'nın, Parlamento Muhabirleri Derneği ile birlikte organize ettiği Antalya Patara gezisi Uğur Dündar'ın başında bulunduğu Star-Haber'de yapılan haber nedeniyle iptal edildi.

TBMM Başkanlığı'nın dünyanın ilk parlamentosu olarak bilinen Patara'daki antik kente düzenleyeceği çalışma gezisi Uğur Dündar'ın yaptırdığı 'kıyak gezi' haberi nedeniyle TBMM Başkanlığı tarafından iptal edildi.

Star Haber'de Uğur Dündar haberi 'kıyak gezi' olarak verirken bu geziye Star'dan bir muhabir ile bir kameramanın adının bildirmesi ise dikkat çekti. TBMM Başkanlığı'nın gezisine Star Haber'den muhabir Ülkü Ural ile kameraman Emrah Ozan katılacaktı. Ural ile Ozan'ın uçak biletleri de diğer muhabir ve kameramanlar gibi TBMM Başkanlığı tarafından satın alındı.

Uğur Dündar yönetimindeki Star-Haber geziyi iptal ettirmekle TBMM bütçesine 50 bin YTL kazandırdığını iddia etti. Oysa TBMM Başkanlığı tarafından satın alınan uçak biletleri iptal ettirildiği için TBMM Başkanlığı hem muhabirleri çalışma gezisine götüremediği gibi,hem de iptal edilen uçak biletlerinin parasının TBMM bütçesinden ödemek zorunda kaldı.

Parlamento muhabirleri arasında "Uğur Dündar kıyak gezi dediği geziye neden muhabir ve kameraman göndermek istedi?"sorularına cevap aranıyor.

POSTMEDYA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*