Uğur Dündar'ın gaddar yüzü...

Uğur Dündar'ın gaddar yüzü....9727
  • Giriş : 30.11.2008 / 00:40:00
  • Güncelleme : 30.11.2008 / 00:08:01

Melek yüzlü gazeteci Uğur Dündar'a kapıya koyduğu muhabirinden mektup...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Her gün ekranlarda, krizi fırsat bilip işten çıkarıyorlar diye eleştiriyordu. Şimdi ne cevap verecek? Dündar krizi bahane etti gerekçe göstermeden muhabirini kapı dışına koydu.

İşte gerekçesiz olarak kapı önüne konan Ankara muhabiri Murat Balcı'nın mektubu...

Star TV Ankara Haber Merkezi'nde haber muhabiri olarak çalışmış, ancak sonra bu yıl içinde gerekçesiz biçimde iş akdine son verilen sarı basın kartı sahibi bir muhabirim.

Ama çok değerli gazeteciler (!) Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil, bunu bağlantıları sayesinde medyadan aylarca başarı ile (!) saklamayı başardı. Saklayana ve yayınlamayana kocaman bir 'Hamdolsun'...

Günlerdir yayınlarında işsizlikten, işverinin işten çıkarmalarını sözüm ona 'yürek burkan' haber kurgusuyla 'Hamdolsun' temasıyla işleyen Yılmaz Özdil yönetimindeki Star TV Haber Merkezi, ben ve benim gibi bir kaç haberci arkadaşımı gözlerinin yaşına dahi bakmadan gerekçesiz işsiz bırakmıştır. 'Hamdolsun' Ne yaman çelişki değil mi?

Hükümetleri ve kendinden olmayan iş dünyasını acımasızca eleştirirler 'Hamdolsun'. Önce habercileri farklı medya kuruluşlarından binbir vaad ve rüya tablo ile transfer ederler, sonrasında ise onların cephesinde adına son dönemde 'Profesyonellik' denen yalan bir ezberle geride kalanları düşünmeden acımasızca işsiz bırakırlar 'Hamdolsun'.

Hükümeti ve diğer işverenleri savunacak tarafım yok, ben bir gazeteciyim. Ama eleştirdiğini sen yapma değil mi? Ama hepinize 'Hamdolsun' !!!

Asıl 'Hamdolsun', Haber bültenlerinde hükümetin küresel krize dönük ekonomi politikalarını 'Hamdolsun' nüktesiyle eleştiren Star Haber yönetimine !!!

Ne yazık ki biliyorum. Bunların kolayca harcadığı bizim gibilerin maalesef ardı arkası gelmeyecek 'Hamdolsun'!!!

Ama bu insanlar, dolayısıyla aileleri işsiz kalınca aylarca ne yapar, ne yer ne içer Hamdolsun? Olsun onların keseleri dolsun...'Hamdolsun' !!!!

Bu büyük habercilere söylenecek sözler kifayetsiz kalsa da işsiz ve çaresiz bir gazeteciden son bir söz; Umarım yakın zamanda size de bizim akibetimiz nasip olur da 'Hamdolsun' diyenleriniz çıkar... 

POSTMEDYA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*