Uğurluel: 'Eğitim gönüllüleri okul bahçesinde yatıyor'

Uğurluel: 'Eğitim gönüllüleri okul bahçesinde yatıyor'.12110
  • Giriş : 29.01.2008 / 21:13:00
  • Güncelleme : 29.01.2008 / 15:20:00

Tarihçi Talha Uğurluel, dünyanın dört bir tarafındaki eğitim gönüllülerinin, okullarının bahçesinde yattığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Belediye Hüsnü Ordu Kültür Sarayı'nda düzenlenen 'Tarihte bizim atalarımızı büyük yapan neydi. Biz onlar gibi neden olamıyoruz' konulu konferansta konuşan Talha Uğurluel, dünyanın dört bir tarafındaki eğitim gönüllülerinin okullarının bahçesinde yattığını ifade etti.

Tavşanlı Belediyesi tarafından düzenlenen ve Fatih Üniversitesi öğretim üyelerinden Talha Uğurluel'in konuşmacı olarak katıldığı konferansa Tavşanlı Belediye Başkanı Ali İhsan Çakır, Müftü İlyas Gümüş ve Meclis üyelerinin yanı sıra ilçe halkı da yoğun ilgi gösterdi.

Osmanlı'nın eğitime büyük önem verdiğini ve camilerin etrafına külliyeler yaptırıldığını söyleyen Uğurluel, Osmanlı Devleti döneminde sağlık alanında da ciddi yatırımların yapıldığını söyledi. Osmanlı padişahlarının, yaptırdığı cami ve külliyelerin bahçelerinde yattığını ifade eden Uğurluel, bugün aynı şekilde, yurt dışına giden eğitim gönüllülerinden vefat edenlerin görev yaptığı okulların bahçesine gömüldüğünü kaydetti.

Eyüp Sultan, Fatih, Süleymaniye camileri, Vakıf Gureba Hastanesi ve tarihi mekanları slayt eşliğinde anlatan Uğurluel'e, program sonunda Tavşanlı Belediye Başkanı Ali İhsan Çakır plaket verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious