Ukrayna çözüm arıyor

Ukrayna çözüm arıyor.31262
  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Bizim Ukrayna Partisi Lideri Yuriy Yehanurov, Bölgeler Partisi Başkanı Viktor Yanukoviç ve USP Başkanı Aleksandr Moroz ile görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko, bugün köşkte yaptığı basın toplantısında "turuncu koalisyon" akabinde Bölgeler Partisi, Komünist Parti ve Ukrayna Sosyalist Partiler (USP) tarafından kurulan yeni koalisyona "Bizim Ukrayna" blokunun da dahil olabileceği sinyalini verdi.
Yuşçenko, köşkte Bizim Ukrayna Partisi Lideri Yuriy Yehanurov, Bölgeler Partisi Başkanı Viktor Yanukoviç ve USP Başkanı Aleksandr Moroz ile görüştü.

Ukrayna Meclisi'nde (Verhovna Rada) bulunan politik güçlerin arasında bir uzlaşı sağlamak ve son günlerde gürültülü geçen meclis oturumlarında anlayışlı bir ortam sağlamak amacıyla yaptığı görüşmeler olumlu bir havada sona erdi.

Yuşçenko, görüşmelerin iyi geçtiğini ifade ederek, yüz yüze gelmenin birçok sorunların çözümüne olan katkısına değindi. Yuşçenko, konumu itibariyle tarafsızlığını hatırlatarak, Bizim Ukrayna'nın da koalisyona dahil olmasıyla birlikte ülkenin doğusu ve batısının birleşmesine katkı sağlayacağına vurgu yaptı.

26 Mart seçimlerinde ülkenin doğudaki Rusya tarafı, Rusya yanlısı Bölgeler Partisi'ni desteklerken, Avrupa tarafı ise batı yanlısı "Bizim Ukrayna" blokunu desteklemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious