Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım olay yerini inceledi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım olay yerini inceledi.11403
  • Giriş : 30.11.2007 / 11:18:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, uçağının enkazını havadan inceledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Isparta'nın Keçiborlu ilçesi yakınlarında düşen Atlasjet uçağının enkazını havadan inceledi.

Ankara'dan özel bir uçakla bölgeye hareket eden Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Çukurören ve Yenitepe köyü arasındaki Türbetepe mevkisindeki enkazı havadan inceleyerek, gözlem yaptı. Enkaz bölgesinde bir süre dolaşan uçak daha sonra Süleyman Demirel Havalimanı'na gitti. Bakan Yıldırım Havalimanı'nda Isparta Valisi Şemsettin Uzun ile kriz masası görevlileriyle görüşüyor.

Bu arada, enkaz bölgesindeki kalabalık da arttı. Çok sayıda vatandaş ve yolcu yakını kaza bölgesine giderek, çalışmaları izliyor. Görevlilerin enkaz bölgesindeki inceleme ve çalışmaları da sürüyor.

AKUT ISPARTA'YA GİTTİ

Atlasjet uçağının düşmesi üzerine AKUT'dan 5 kişilik bir ekibin Isparta'ya gittiği bildirildi.

AKUT Antalya Bölge Temsilcisi Yılmaz Sevgül AA muhabirine yaptığı açıklamada, Isparta'nın Keçiborlu ilçesine bağlı Çukurören Köyü Türbetepe mevkisinde düşen yolcu uçağında arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere 5 kişilik bir ekiple Isparta'ya hareket ettiklerini söyledi.

Arama kurtarma çalışmalarına katılmak için kendilerine resmi bir talebin gelmediğini, ancak bölgede arama kurtarma çalışmalarına destek vermek istediklerini belirten Sevgül, tam donanımlı ve çok tecrübeli Güray Ekici, Alper Özkarakaş, Hakkı Gökçe ve Güney Çetinkaya'dan oluşan ekiple Isparta'ya hareket ettiklerini bildirdi.

DÜŞEN UÇAKTA BİLİM ADAMLARI DA VARDI

Isparta yakınlarında düşen Atlasjet uçağında ölen yolcular arasında Süleyman Demirel Üniversitesinin davetlisi olarak, konferans vermek üzere gelen bilim adamlarının da bulunduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, SDÜ Fen Edebiyat Fakültesi'nce bugün düzenlenecek ''fizik'' konulu bir konferansa katılmak üzere Atlasjet uçağına binen ve hayatlarını kaybettikleri bildirilen yolcular arasında, Boğaziçi Üniversitesinden Prof. Dr. Engin Arık, Araştırma Görevlisi Özgen Berkol Doğan, Yüksek Lisans Öğrencisi Engin Abat ile Doğuş Üniversitesinden Prof. Dr. Şenel Fatma Boydağ, Doç. Dr. İskender Hikmet ve Araştırma Görevlisi Mustafa Fidan da bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious