Ulaştırma Bakanlığı'ndan Van Gölü'ne 2 gemi

  • Giriş : 22.06.2006 / 00:00:00

Van'da turizm şirketleri Van Gölü'nde gemilerle yapılan tura ilgisiz kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Van İskelesi'nde geçen yıldan bu yana tadilatı yapılan gemiler Van Gölü'nde tur amaçlı olarak kullanılacak. Van İl Özel idare Müdürlüğü'ne tahsis edilen İkinisan ve Hoşap isimli gemilerin tadilatı tamamlandıktan sona bugün basına ve turizm şirketlerine tanıtımı yapılması için gemilerle Çarpanak Adası'na tur düzenlendi. Ancak, yapılan tanıtım turuna turizm şirketleri katılmaması üzerine sadece basına tanıtım yapıldı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Adnan Yaviç, hafta sonları adalara düzenlenen turlar ve özel turlarda kullanacakları iki geminin tanıtımı için turizm şirketlerinin katılmamasına tepki gösterdi. Yaviç, "Van'da bulunan otobüs, otel, turizm acenteleri ve buna benzer işletmelerin yetkililerini bu turumuza davet ettik. Kendilerinin bu davetimize icabet etmemeleri bizi üzdü. Fakat biz kendileriyle başka bir zaman görüşerek turlar ve yapılacak hizmetler hususunda bilgiler vereceğiz" dedi.

Hafta sonları vatandaşların adalara ve göl kenarında bulunan tarihi ve doğal güzelliği olan yerlere turların düzenleneceğini dile getiren Yaviç, vatandaşların bu turlara katılmalarını istedi. Yaviç, hafta içinde ise Van Gölü'nde özel turların düzenlendiğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious