ULEB Kupası başlıyor

ULEB Kupası başlıyor.10335
  • Giriş : 09.04.2008 / 20:35:00

ULEB Kupası'nda, 8'li finaller, yarın İtalya'nın Torino kentinde başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Palavela Spor Salonu'nda 8 takımın katılmasıyla 4 gün sürecek finallerin ilk maçında 2 Türk ekibi Beşiktaş Cola Turka ile Galatasaray Cafe Crown karşılaşacak.

TSİ 19.30'da başlayacak karşılaşma öncesinde Türk ekipleri bugün son çalışmalarını bu akşam yaptılar. İdman sonrasında her iki takımın antrenörü de ayrı ayrı düzenledikleri basın toplantılarında, Torino'daki ''Sekizli Final''de şampiyonluğu hedeflediklerini söylediler.

Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Ergin Ataman, ''Buraya şampiyonluk için geldik. Burada önümüze koyduğumuz tek hedef budur. Türkiye'ye, ULEB Kupası'nı alarak dönmek istiyoruz'' dedi.

Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Murat Özyer de, ''Buraya gelen her takım gibi biz de doğal olarak şampiyonluk için oynayacağız. Zor da olsa bunu başarmak istiyoruz. Ama keşke bir Türk takımıyla eşleşmesek de Beşiktaş Cola Turka ile finalde karşılaşsaydık'' diye konuştu.

-KUPADA PERDE TÜRK TAKIMLARININ MAÇIYLA AÇILACAK-

Torino kentindeki ULEB Kupası 8'li finalinin ilk maçında Beşiktaş Cola Turka ile Galatasaray Cafe Crown mücadele ederken, bu karşılaşmanın ardından da İspanyol temsilcileri DKV Joventut Badalona ile Pamesa Valencia TSİ 22.00'de karşılaşacak.

Kupadaki diğer maçlarda ise 11 Nisan Cuma günü Dinamo Moskova (Rusya)-PGE Turow (Polonya), Akasvayu Girona (İspanya)-UNICS Kazan (Rusya) karşılaşmaları yapılacak.

Galatasaray Cafe Crown-Beşiktaş Cola Turka maçının galibi, DKV Joventut Badalona-Pamesa Valencia karşılaşmasında galip gelecek ekiple 12 Nisan Cumartesi günü TSİ 19.30'daki yarı finalde mücadele edecek.

ULEB Kupası'nda final karşılaşması ise 13 Nisan Pazar günü yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious