Ülke nasıl yönetiliyormuş gösterelim!

  • Giriş : 08.02.2007 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, iktidara talip olduklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP kurmayları ile birlikte Antalya'nın Manavgat ilçesi Side beldesi Silence Park Resort Otelde 4 günlük kampa giren partililere hitap eden Yazıcıoğlu, tek başına iktidara gelenlerin şikayet etme lüksü bulunmadığını kaydetti. Yazıcıoğlu, "Başbakan, çeteleri millete şikayet ediyor. Sayın Başbakan, Başbakanlık makamı şikayet etme makamı değil, problemlere çözüm bulma makamıdır. Çetelerden bahsediyorsunuz o zaman adam gibi ya çeterin başını ezin. Ülkeyi yönetenlerin başı olarak bu işi çözemiyorsanız, sizin orada durmanızın bir anlamı yok. Yoksa çete başı olursunuz. İktidarınızda muktedir olur. Bireyin hak ve hukununu koruyun." diye konuştu.

"ANADOLU İNSANI İKTİDARDAN ÖNCE FARKLI İKTİDARA GELDİKTEN SONRA FARKLI KONUŞAN SİYASETÇİLERDEN BIKTI"

Her iktidara gelenin geçmiş hükümetleri suçlamasından vazgeçmesi gerektiğini dile getiren Yazıcıoğlu, tek başına hükümet olanlarında sorunun çözümü konusunda bahaneler üretmesine halkı ümitsizliğe sevkettiğini ifade etti. Yapılacak ilk seçimde halkın yetkiyi BBP vermesi halinde vatandaşa iktidara gelince muktedir nasıl olurmuş göstereceklerini aktaran Yazıcıoğlu, Anadolu insanının iktidardan önce bir başka konuşan iktitidara geldikten sonra başka konuşan siyasetçilerden bıktığını söyledi.

BBP lideri Yazıcıoğlu, "İktidara geldiğimizde ülkenin sorunlarını şikayet ederek değil, sorunları çözüme kavuşturarak göstereceğiz. Problemleri lafla değil işle çözeceğiz. Yıllardır nadasa bıraktığımız BBP iktidarını bu seçimde halkımızın teveccühü ile gerçekleştireceğiz. Bu iktidar sessiz çoğunluğun iktidarı olacak. Onun için 'Şimdi Büyük Birlik zamanı' diye" şeklinde konuştu.

"AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER, VERİN YETKİYİ ÜLKE NASIL YÖNETİLİRMİŞ GÖSTERELİM"

"AK Parti tek başına 365 milletvekili ile iktidara geldiği halde sorunları çözemiyor, siz nasıl çözeceksiniz?" diyenlere bir çift sözü olduğunu vurgulayan Yazıcıoğlu, "At sahibine göre kişner. Sandıkta verin yetkiyi ülke nasıl yönetilirmiş gösterelim." dedi.

İktidara geldiklerinde hiç kimseye diyet borçları olmadığı için sorunları kahve içme rahatlığı ile çözeceklerini savunan Yazıcıoğlu, bu konuda Hak'tan ve halktan başka dayanaklarının bulunmadığını anlattı.

3 Kasım 2002 seçimlerinde sandıkta verdiği demokratik yetkiyi AK Parti'nin 4 yıl içinde halk namına kullanmadığını belirten Yazıcıoğlu, iktidarda olanların ülke sorunları çözümünde bahane arayan ve şikayetçi olanların 'izzet-i ikbal' içinde çekip gitmeleri gerektiğini söyledi. İktidarda olanların bahane üretme, yapamadık edemedik deme gibi laf etmeye haklarının olmadığını belirten eden Muhsin Yazıcıoğlu, sandıkta milletin oyu ile yetki alanların 'iktidarda muktedir olmalı' olamıyorsa siyasi iktidarın milletin yakasından düşüp çekip gidebilme erdemine sahip olması gerektiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious