Ülke yağmura teslim oluyor!

Ülke yağmura teslim oluyor!.12301
  • Giriş : 11.05.2007 / 00:00:00

Van'ın Erciş ilçesinde Zeylan Çayı'nın taşmasının ardından 3 köy ile bazı mezralara ulaşımın sağlanamadığı belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Taşkın nedeniyle 26 evin hasara uğradığı, 29 evin de tedbir amaçlı boşaltıldığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, ilçede etkili olan yağışlar ve karların erimesiyle Zeylan Çayı'nın taşması sonucu, 3 köy ve bazı mezralarla ulaşımı sağlayan Taşkapı köprüsü yıkıldı.

İl Özel İdaresi, Devlet Su İşleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından alternatif yol yapımı için başlatılan çalışmaların 3 gündür devam ettiğini belirten yetkililer,Jandarma Komutanlığı ve Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği ekiplerinin, selzedelere çadır, battaniye ve gıda malzemesi dağıttığını kaydetti.

Sel bölgesinde, 108. Jandarma Alay Komutanı Albay Bülent İzci ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adnan Yaviç'le birlikte incelemelerde bulunan Kaymakam Ferhat Kurtoğlu, vatandaşlara ''geçmiş olsun'' dileğinde bulundu.

Selzedelerin sorunlarını dinleyen Kaymakam Kurtoğlu, Zeylan Çayı'nın taşmasının ardından 3 köy ve bağlı mezralarıyla halen ulaşımın sağlanamadığını belirterek, taşkında 26 evin hasara uğradığının tespit edildiğini, 29 evin de tedbir amaçlı boşaltıldığını söyledi.

Kurtoğlu, taşkında can kaybı olmayışının sevindirici olduğunu ifade ederek, sel mağdurlarının Kızılay tarafından gönderilen çadırlara yerleştirildiğini kaydetti.

Yağışların devam etmesi nedeniyle su taşkınlarının devam ettiğini vurgulayan Kurtoğlu, dün gece yaşanan taşkından dolayı Aşağı ve Yukarı Kilise ile Yalındam mezrasının tamamen boşaltıldığını dile getirdi.

Kurtoğlu, sel suları altında kalan tarım arazileri ile köy ve mezralarda hasar tespit çalışmalarına başlandığını belirterek, vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için ekiplerin gece gündüz demeden çalıştığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious