Ülkede en güzel ezanı İsa Aydın okuyor

  • Giriş : 09.09.2007 / 18:06:00

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlenen 4. Ezanı Güzel Okuma Yarışması'nın finali, Edirne'deki Selimiye Camisi'nde yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edirne Müftüsü Ömer Taşçıoğlu, yarışma öncesi yaptığı konuşmada, yarışmacılara başarı diledi. Jüri Başkanı Din İşleri Yüksek Kurul Üyesi Doç. Dr. İsmail Karagöz de saat farkından dolayı, dünyanın her yanında, her an ezan okunduğunu belirtti. Doç. Dr. Karagöz, dünyanın her yerinde aynı manayı taşıyan ezanın duyulduğunu ifade ederek,''Ezan Kanada'da, Çin'de, Rusya'da , Pakistan'da. Dünyanın neresine giderseniz gidin aynı cümleleri, aynı ezanı dinlersiniz'' dedi.

Konuşmaların ardından 10 din görevlisi, kura ile yarışacağı kişiyi seçti. Yarışma sonunda jürinin belirlemesine göre, İstanbul bölge birincisi İsa Aydın birinci, Konya bölge birincisi Mehmet Erarabacı ikinci, Isparta bölge birincisi Emin Doğan üçüncü oldu. Daha sonra yarışmanın birincisi Aydın ile ikincisi Erarabacı, birlikte ezan okudu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious