'Ülkemiz kış sporları için zengin imkanlara sahip'

  • Giriş : 12.02.2006 / 00:00:00

İtalya'nın Torino kentinde düzenlenen 2006 Kış Olimpiyatları'nın açılış törenine katılan Spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul'a döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayak ve artistik patinaj sporunun ülkemizde fazla gelişmiş bir spor dalı olmadığını ifade eden Şahin, ''Ancak son yıllarda bu spor dallarında da ülkemiz gençlerinin ve ilgili federasyonun bir atak içerisinde. Daha önce 2 sporcuyla katıldığımız olimpiyatların akabinde bu olimpiyatlara 6 sporcuyla katılma başarısını elde ettik. Sporcularımız ellerinden geleni yapacaklar. Ancak alacakları sonucun özellikle, kayak sporunun ülkemizde gelişmesine katkı sağlayacak, bir heyecan uyandıracak sonuç olmasını diliyorum'' diye konuştu.

Bakan Şahin, Türkiye'nin kayak sporunun yapılabilmesi için uygun koşullara sahip olduğunu kaydederek,"Ülkemiz her türlü kayak sporunun yapılması bakımından oralardan çok daha zengin imkanlara sahip. Uludağ, Erzurum Palandöken ve Sarıkamış'ı onlarla kıyasladığınızda ülkemiz bu bakımından son derece güzel imkanlara sahip. Eğer bunları değerlendirebilirsek, hem bu spor gelişecek, hem de bu tür organizasyonları ülkemizde yapma imkanına sahip olacağız'' şeklinde konuştu.


"2011 KIŞ OLİMPİYATLARINI ERZURUM'DA YAPMAK İSTİYORUZ"


Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün bu tür organizasyonlar için yapılacak tesisleri incelediğini kaydeden Şahin, ''Çünkü 2011 Universiad Kış Oyunları'na talibiz. Erzurum Palandöken'de bu organizasyonu yapmak istiyoruz. Orada neler yapılması gerektiğini, ne gibi ihtiyaçlar olduğunu bizzat yerinde gözleyecekler ve bir rapor gelecek.Zaten Erzurum'la ilgili yatırımlara başladık. Buz Pateni Salonu'nu bu yıl yatırım programına almıştık. Bizler de Türkiye olarak bu alanlarda adım atmaya hazırlanıyoruz'' açıklamasında bulundu.


Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Atatürk Havalimanı'nda bir süre dinlendikten sonra daha sonra THY'nin tarifeli uçağıyla Ankara'ya gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious