Ülker Bisküvi'den Godiva açıklaması

Ülker Bisküvi'den Godiva açıklaması.11909
  • Giriş : 31.12.2007 / 14:20:00

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş, şirketin, Godiva şirketlerine bu şirketlerinin toplam sermayesinin yüzde 20'sinden az, yüzde 33'ünden fazla olmamak üzere iştirak etme konusunu değerlendirdiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş'den Borsaya yapılan açıklamada, ana ortaklıkları Yıldız Holding A.Ş. ile Campbell Investment Company (Cambell) arasında, Cambell'in, Godiva Chocalatier INC., Godiva Chocalatier of Canada LTD, Godiva Belgium NV, Godiva France SA, Godiva Japan Incorporated, Godiva Chocalatier (Asia) limited ve Godiva U.K. Limited şirketlerinde (Godiva şirketleri) sahibi bulunduğu hisselerin satın alınmasıyla ilgili bir anlaşma imzaladığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''24 Aralık 2007 tarihli açıklamamızda Godiva'ya belli bir oranda şirketimizce iştirak etme konusunun değerlendirildiği konusunda başkanlığınıza bilgi verilmiştir. Açıklamamızdan sonra çeşitli görsel ve yazılı basın organlarında şirketimizin Godiva'ya ortak olacağı yönünde haberler ve yorumlar yer almaya devam etmektedir. Bu nedenle, gerek kamuoyunda ve gerekse hissedarlarımız nezdinde konunun son durumu hakkında bilgi verme ihtiyacı doğmuştur.

Şirketimiz, Godiva şirketlerine bu şirketlerinin toplam sermayesinin yüzde 20'sinden az, yüzde 33'ünden fazla olmamak üzere iştirak etme konusunu değerlendirmektedir. Henüz bir karar alınmamış olup, değerlendirmelerimiz sürmektedir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious