Ülker Golf sektörde birinciliğe göz koydu

Ülker Golf sektörde birinciliğe göz koydu.14151
  • Giriş : 26.05.2009 / 16:15:00

Ülker Golf Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın, hedeflerinde, önümüzdeki 5 yılda sektöre 200 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladıklarını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Ülker Golf Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın, hedeflerinde, önümüzdeki 5 yılda sektöre 200 milyon dolarlık yatırım yaparak lider ile aralarındaki payı kapatmanın ve birinci olmanın bulunduğunu bildirdi.

Ülker Golf'ten yapılan yazılı açıklamada, Ülker Golf'ün, Venexia markası ile ''Türkiye'nin ilk süper premium'' dondurmasını ürettiği kaydedildi.

Apaydın, değerlendirmesinde, Ülker Golf'ün pazara girdiği ilk yıl kişi başına tüketimin yaklaşık 0,8 litre olduğunu belirterek, üretime ve pazara yaptıkları yatırımlarla bu rakamın şu anda 2,5 litreye ulaştığını, 2003 yılından bu yana dondurma sektörüne yaptıkları yatırımların tutarının 150 milyon doları bulduğunu anlattı.

Endüstriyel dondurma üretiminde taze sütü ''ilk defa'' Ülker Golf'ün kullandığını, atıştırmalık dondurma ile sektörde yeni kategori yarattıklarını ifade eden Apaydın, şunları kaydetti:

''Geleneksel Türk tatlılarını dondurma ile harmanladık. Bu da bize rahat bir ikincilik getirdi. Şimdi hedefimizde, önümüzdeki 5 yılda sektöre 200 milyon dolarlık bir yatırım yaparak lider ile aramızdaki payı kapatmak ve ardından da birinci olmak var.''

Apaydın, Ülker Golf'ün, 2005 yılı hariç, kurulduğu günden bu yana çift haneli büyüdüğüne işaret ederek, 2007 yılında yüzde 85 büyüme kaydederek İSO 500 araştırmasında 104 basamak birden yükseldiklerini bildirdi.

2008 yılını ''pazarın üzerinde performans sergileyerek'', yüzde 16'lık büyümeyle kapattıklarını vurgulayan Apaydın, ''2008 sonu itibariyle 210 milyon liralık bir ciroya ulaştık. 2009 hedefimiz yüzde 20 civarında bir büyüme yakalamak'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*