Ülker ve Akbank'ı dolandıran zanlı yakalandı

Ülker ve Akbank'ı dolandıran zanlı yakalandı.12214
  • Giriş : 30.01.2008 / 15:29:00

Akbank ve Ülker'in de aralarında bulunduğu bazı kuruluşları dolandırmaktan hakkında yakalama kararı bulunan dolandırıcı, Mali Şube polisinin operasyonuyla yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eyüp'te bir markette 'müdür' olarak çalışan zanlının, 2002 yılında Ülker'i 35 bin YTL zarara uğrattığı ve dolandırıcılık, hırsızlık ve sahtecilik suçlarından arandığı belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri önceki yıllarda gerçekleşen dolandırıcılık olayları kapsamında Mustafa A. isimli zanlıyı takibe aldı. Zanlının 2002 yılında Ülker'i 35 bin YTL'lik sahte çek ile dolandırdığı ve miktarı belli olmamakla birlikte Akbank'ı da aynı yöntemle zarara uğrattığı tespit edildi. Zanlının izine Eyüp'te rastlayan Mali Polis ekipleri, bir markette müdür olarak çalışan Mustafa A.'yı gözaltına aldı. Emniyete getirilerek işlemleri tamamlanan zanlı, İstanbul Adliyesi'ne gönderildi. Edinilen bilgilere göre 2002 yılından bu yana 14 ayrı suçtan aranan zanlının 150 bin YTL'lik kesinleşmiş para ve 3 yıllık kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirtildi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious