Ülkerspor'da final maçı sonrası görüşler

  • Giriş : 08.06.2006 / 00:00:00

Türkiye Basketbol Ligi Play-off final serisinde Efes Pilsen'i üçüncü maç sonunda 62-76'lık skorla mağlup ederek 2005-2006 sezonunun şampiyonu olan Ülkerspor'da karşılaşma sonrası büyük sevinç yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ülkerspor Başkanı Ali Doğan karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, "Bu yıl takım olarak çok başarılı bir sezon geçirdik. Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazandık, Türkiye Kupası'nda final oynadık ve Avrupa'da da TOP 16'ya girmeyi başardık. Aldığımız bu neticelerden dolayı çok mutluyum. Kültürde ve sanatta olduğu gibi basketbolda da önemli yatırımlar yaptık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

MURAT ÖZYER: "ŞAMPİYONLUĞU HAKETTİK"

Öte yandan Ülkerspor Baş antrenörü Murat Özyer ise kazanılan şampiyonluk üzerine yaptığı açıklamada, "Öncelikle Ülker ailesine, Başkanımıza, Ergin Ataman hocamıza ve oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Elbetteki bu şampiyonlukta en büyük pay ter döken oyuncularımızındır. Efes Pilsen'li oyuncuları da kutluyorum. Onlar son dört yıldır şampiyonluğa ulaşıyorlardı. Ancak biz bu yıl şampiyonluğu hakettik" dedi.

MİRSAD TÜRKCAN: "ŞAMPİYONLUĞU İSTEDİK"

Turuncu Yeşillilerde şampiyonu belirleyen mücadelede 5 sayı- 9 ribaund ve 2 asistlik bir performans sergileyen Mirsad Türkcan, karşılaşma sonrası, "Açıkçası biz 4-0'lık bir sonuç beklemiyorduk. Play-off'larda çok istekli oynadık. Sezona istediğimiz gibi başlamadık ancak daha sonra kendimizi topladık. Efes Pilsen iyi mücadele etmedi. Biz onlardan daha çok istedik" açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious