Ülkeye huzur için dua etti

  • Giriş : 25.12.2006 / 00:00:00

Irak'lı Hıristiyanlar, Hz. İsa'nın doğum günü olan Noel ve yılbaşı münasebetiyle kiliselere akın ederek ülkeye barış ve huzurun gelmesi için dua etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Irak'ta saldırı ve patlamaların yoğun meydana geldiği Kerkük kentinde yaşayan Hıristiyan vatandaşlar Mar Yusuf ve Meryem'il-Ezra kiliselerinde bir araya gelerek Hz. İsa'nın doğum gününü düzenlenen ayinlerle kutladı.

Elmas Semtinde bulunan Mar Yusuf kilisesinde çok sayıda Hıristiyan'ın katıldığı ayinde konuşan Mar Yusuf Kilisesi Papazı Dr.Luvz Sakoş, Hıristiyan alemi olarak ülkeye barış ve huzurun gelmesi için hep birlikte dua ettiklerini söyledi. Sakoş, "Irak'ta çatışmaların sona erdirilmesi için uzlaşı ve diyaloga çağırısı yapıyorum. Akan kardeş kanı durdurulsun. Eski günler gibi hep birlikte yaşamak adına bu günde dua ediyoruz" dedi.

Bağdat yolu üzerinde bulunan Meryem'il-Ezra Kilisesi'nde de ayin düzenlendi. Düzenlenen ayin ile ilgili açıklamalarda bulunan Papaz Ğor İsifen, bu yeni yılda Hıristiyanlar olarak ülkeye barış ve huzurun gelmesi için dua ettiklerini buna burada yaşayan tüm Hıristiyanların canı gönülden katılarak dua ettiklerini kaydetti.

Ayinler yapılan dini törenler ve dualardan sonra sona erdi. Güvenlik güçleri ise olası bir olayın meydana gelmemesi için kent ve kiliseler çevresinde geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious