Ülkeyi bürokratlar batırıyormuş!

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nurettin Aktaş, Türkiye'yi batıranların bürokratlar olduğunu ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ticaret ve Sanayi Odası'nda yaptığı konuşmada Türkiye'yi batıranların bürokratlar olduğunu savunarak, daha önce çalıştığı çeşitli devlet kademelerinde de bunu gözlemlediğini söyledi.

Turgut Özal ile çalıştığı dönemlerde Türkiye ekonomisinin büyük bir ivme kazandığını dile getiren Milletvekili Aktaş, Özal'ı hep rahmetle andığını dile getirdi. Siyasilerin hep suçlandığını belirten Aktaş, oysa ülkenin ekonomisini yönlendiren bürokratların hatalarının sonuçlarına katlanıldığını vurguladı. Gaziantep Milletvekili Nurettin Aktaş, hayvancılığın bürokrasi sebebiyle ölüme terk edildiğini, hükümetin de üreticiye para kazandırmak için yol gösterdiğini kaydetti.

Milletvekilleri Fatma Şahin, Mahmut Durdu, Ahmet Uzer, Nurettin Aktaş ve Mehmet Sarı iki günlük çalışma ziyareti için geldiği İslahiye ve bağlı beldelerde çeşitli açıklamalarda bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi İslahiye İlçe Başkanlığında yapılan toplantıda İlçe Başkanı Osman Öztürk ve çeşitli partilileri dinleyen milletvekilleri meclisin tatile girmesiyle halk ile Ankara'nın arasında bir köprü kurmak istediklerini belirterek, esnaf, köylü ve işçiye dinleyip intibalarını meclise taşıyacaklarını söyledi.

AK Parti İslahiye ilçe Başkanı Osman Öztürk, esnaf ve çiftçinin ciddi sıkıntılarının olduğunu belirterek, kağıt üzerinde görünen olumlu tablonun piyasalara yansımadığını ancak partilerinin oy sayısında bir azalmanın olmayacağını düşündüğünü belirtti.

Milletvekili Fatma Şahin, yaptıklarını halka iyice anlatamamanın sıkıntılarını yaşadıklarını dile getirerek çiftçinin 1.5 katrilyon lirasının silindiğini ve yüzde 59'larda seyreden faizlerin ise yüzde 17'lere düşürüldüğünü vurguladı. Şahin, Türkiye'de traktör satışlarının 5.5 kat arttığına dikkat çekerek hükümet olarak artık taban fiyatın erken açıklanması ile çiftçilerin belirlenen taban fiyata göre mahsullerini ekeceğini söyledi. Fatma Şahin, KÖYDES projesi ile halkın ekonomik olarak rahatlamasını sağladıklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious