Ülkü Ocakları, İsrail'e lanet yağdırdı

  • Giriş : 23.07.2006 / 00:00:00

İstanbul Ülkü Ocakları'na üye bir grup, İsrail'in iki askerinin kaçırılmasının ardından Lübnan'da başlattığı saldırıları protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Ülkü Ocakları'na üye yaklaşık bin kişilik grup, İsrail'in Lübnan saldırılarını protesto etmek için saat 12.30'da Beşiktaş Sinanpaşa Meydanı'nda toplandı. Çevik kuvvet polisinin geniş güvenlik önlemi aldığı alana eylemciler, büyük Türk bayrakları ile Ülkü Ocakları bayrakları taşıyarak geldi. "Katil İsrail Akıttığın Kanda Boğulacaksın, Müslüman Küfre Karşı Tek Yumruk, Hepimiz Kardeşiz PKK'ya yeteriz" şeklinde dövizler açan eylemciler, sık sık "Titre İsrail Ülkücüler Geliyor, Kahrolsun İsrail, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" şeklinde slogan attı.

Katılımların tamamlanmasının ardından yaklaşık bin kişi, hep birlikte "ülkücü yemini" etti. Birlikte türküler söyleyen eylemciler, sürekli İsrail ve PKK aleyhine slogan attı. Sloganlar sırasında eylemciler İsrail ve ABD bayraklarını ateşe verdi.

İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Yüksel Kaleci burada bir basın açıklaması yaparak Ortadoğu'yu kana bulayan İsrail'i kınadıklarını söyledi. Kaleci, "İsrail'i kınayanların Kuzey Irak'a girme hakkı yoktur" gibi bir gündem oluşturulmaya çalışıldığını öne sürerek, "İkinci İsrail mi olacağız? sorusuyla kafa karıştırılıyor. İsrail Ortadoğu'nun meşrulaştırılmış PKK'sı, meşrulaştırılmış Hizbullahıdır. İsrail Ortadoğu coğrafyasının ortasında küresel güçlerin ileri karakoludur. İsrail dini-ideolojik-siyasal nedenlerle çevresindeki müslüman dünyayı yakıp yıkmaktadır.Türkiye ise bin yıldır vatanı olan topraklarda, kendi insanlarını katleden teröre karşı meşru savunma hakkı kullanmaktadır. Burada İsrail saldırgandır. Ama Türkiye ise sınırlarının güvenliği, insanlarının canını koruma iradesini ortaya koymaktadır." dedi.

Terör örgütü PKK'yı lanetlediklerini de belirten Kaleci, sözlerini şöyle sürdürdü; "İçte ve dışta teröre destek verenleri lanetliyoruz. Bırakın kurşun sıkmayı, ay yıldızlı bayrağa yan gözle bakanları dahi lanetliyoruz"

Açıklamanın ardından eylemciler, polisin kontrolünde olaysız şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious