Ülkü Ocakları davasında iki tahliye

  • Giriş : 30.06.2006 / 00:00:00

Ülkü Ocakları davasında iki tahliye çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzurum Ülkü Ocakları Başkanlığı devir teslim töreninde çıkan silahlı çatışmada Erkan Peker'in ölümüyle sonuçlanan davanın görüşüldüğü bugünkü duruşmada tutuklu olarak yargılanan sanıklardan Ömer Sak ile Siyami Uçan, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilirken, katil zanlısı Selçuk Yıldız'ın tutukluluk halinin devamına karar verildi.
Erzurum 1 Numaralı Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'kasten adam öldürmek' iddiasıyla Ülkü Ocakları Erzurum Şubesi eski başkan yardımcılarından Siyami Uçan ile, Serkan Yıldız ve Ömer Sak'ın yargılanmasına devam edildi. Sanık avukatları, müvekkillerinin 6 aydır ceza evinde yattığını ve delillerin toplandığını ileri sürerek tahliye talebinde bulundu. Cumhuriyet savcısının da tutuklu sanıkların tahliye talebinde bulunması üzerine, mahkeme başkanı, zanlılardan Ömer Sak ile Siyasi Uçan'ın tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verirken, Selçuk Yıldız'ın da tahliye talebini redderek tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Cinayette kullanılan silahın sahibi teğmen Serkan Hırs ise, silahını ekonomik nedenlerden dolayı sattığını iddia ederek, "Kredi kartı borcum vardı. Silahımı sattım. Bu suçtan beraatimi talep ediyorum" dedi

Duruşma nedeniyle adliye binası çevresinde ve içerisinde polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious