Ülkücü gençliğe Erciyes mesajı

  • Giriş : 06.08.2006 / 00:00:00

Devlet Bahçeli Erciyes Kurultayı’nda ülkücüleri uyararak, "Kuru heyecanla olmuyor, kendinizi geliştirin" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

’Bu sözlerime kulak verin’ vurgusu yapan Bahçeli, ülkücülerin kavga ve çatışmadan da uzak durmasını istedi. Tekir Yaylası’nı dolduran MHP’lilere her kapının çalınması talimatını veren Bahçeli, tek başına iktidar için partililerin çalışmasını istedi. Bahçeli ’Her kapıyı çalıp her yüreği kucaklayın’ ifadelerini kullandı.

İlki 1990 yılında 5 bin kişinin katılımıyla yapılan Erciyes Zafer Kurultayı’nın 17. si gerçekleştirildi. 20 bin çadırın kurulduğu Tekir Yaylası’ndaki çoşku Devlet Bahçeli’nin gelişiyle zirveye ulaştı. 10. yıl marşıyla kürsüye gelen Bahçeli, çoşkulu kalabalıktan duyduğu memnuniyeti, ’Başınız Erciyes kadar dik, Erciyes kadar mağrur. Bu manzara milliyetçilerin dünyaya meydan okumasıdır.’ ifadeleriyle dile getirdi. Erciyes’i yeni bir Ergenekon olarak niteleyen Bahçeli, konuşmasının büyük bölmünü hükümete yönelik eleştirilere ayırdı.

Hükümetin birikmiş bir intikam duygusuyla hareket ettiğini öne süren MHP lideri, faturanın millete açlık ve ahlaksızlık olarak çıktığını söyledi. Huzur ve asayişin tehlike altında olduğunu ifade eden Bahçeli isim vermeden Cüneyt Zapsu’yu ’gölge Başbakan’ olarak niteledi. Ülke yönetiminde tecrübe ve bilgi birikimine dikkat edilmediğini savunan Bahçeli, "Danışman adı altında amatörler gölge Başbakanlık yapmaktardır." şeklinde konuştu. MHP lideri,"Erciyes’ten Başbakan’a sesleniyorum. Tek başına iktidarsınız. Sızlanmayın, çözün, güç elinizde. İftira atmayın, çözüm bulun, çözüm bulamıyorsanız vakit kaybetmeden seçime gidin." dedi.

Hükümeti Kandil Dağı’na müdahaleye yanaşmamakla suçlayan Delet Bahçeli AK Parti iktidarının kaçmaya hazırlandığını iddia etti. "Ancak izin vermeyeceğiz. Kaçamayacaksınız. Türk milletinin merhametine sığınamayacaksınız. Hesap vereceksiniz." diye konuştu. Yükselen değerin milliyetçilik olduğunu dile getiren Bahçeli bu rüzgarın MHP’yi tek başına iktidara taşıyacağını ileri sürdü. Milliyetçiliğin Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi siyasal merkeze oturduğunu belirten Bahçeli, MHP’nin milliyetçilik anlayışından korkulmamasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious