Ülkücüler provokasyona gelmemek için okulu terk etmiş

Ülkücüler provokasyona gelmemek için okulu terk etmiş.16631
  • Giriş : 11.03.2008 / 17:36:00
  • Güncelleme : 11.03.2008 / 17:43:46

Uludağ Üniversitesi'nde (UÜ) toplanan ülkücü gençler kampüs içerisinde önceki gün yaşanan olayları protesto etti. Yaklaşık 100 kişilik topluluk, 'Askere uzanan eller kırılsın' şeklinde slogan atıp yürüyüş yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu sırada bir kişi ülkücü gençlere sözlü olarak sataştı; ancak kalabalık, provokasyona gelmedi. UÜ'de önceki gün, karşıt görüşlü iki grup arasında kavga çıkmış, 45 öğrenci jandarma tarafından gözaltına alınmıştı. Olaylarda yaklaşık 100 kişilik sol görüşlü öğrenci, taşlar ve sopalarla jandarmaya saldırmıştı. Ülkücü öğrencilerin provokasyona gelmemek için saatler öncesinden okulu terk ettiği öğrenildi.

Yürüyüş sonrası gazetecilere açıklama yapan Ülkü Ocakları Bursa Şubesi Başkanı Maksut Yazıcı, yaşanan olayların yasadışı terör örgütünün üniversitedeki uzantıları tarafından başlatıldığını ve bir provokasyon olduğunu anlattı. Ülkü Ocakları olarak bu provokasyonu daha önceden haber aldıkları için üniversitedeki bütün arkadaşlarını üniversiteden çıkardıklarını vurgulayan Yazıcı, "Provokasyona gelmedik, gelmeyeceğiz. Bugün burada toplanarak demokratik tepkimizi ortaya koyduk. Gördüğünüz gibi yine provokasyon yapılmak istendi. Ama biz sağduyulu davranarak provokasyondan uzak durduk." dedi. Dün gözaltına alınan kişilerden 20'sinin Uludağ Üniversitesi öğrencisi olmadığı iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious