Ultraaslanlar Gelibolu'da

Ultraaslanlar Gelibolu'da.14259
  • Giriş : 22.03.2008 / 18:06:00

Galatasaray Kulübü taraftarlarının oluşturduğu ''Ultraslanlar'' grubu, Gelibolu Yarımadası'ndaki tarihi savaş alanlarını, şehitlik ve mezarları ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaklaşık 500 kişiden oluşan grup, Şehitler Abidesi önünde biraraya gelerek, ''Kınalı Kuzular Kalbimizde'', ''18 Mart Resmi Tatil Olsun'' yazılı pankartlar açtı.

''Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez'', ''Türk Kürt Kardeştir Bölücüler Kalleştir'' sloganları atan grup üyeleri daha sonra bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudular.

Ultraslanlar Grubu Genel Koordinatörü Alpaslan Dikmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, grup olarak her yıl Gelibolu Yarımadası'na gezi düzenlediklerini, burada, vatan, toprak ve bayrak adına canlarını seve seve feda eden şehitleri andıklarını söyledi.

Çanakkale Savaşları'nın 93. yıldönümü dolayısıyla Gelibolu'ya büyük bir taraftar ilgisi olduğunu belirten Dikmen, ''Neler hissettiğimizi sadece boğazımızın düğümlenmesi anlatabiliyor. Her yıl daha fazla genç kardeşimizi buraya getirmek için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

Taraftarlar daha sonra, şehitlik, anıt ve mezarları ziyaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious