Uluç: Fener iyi takım değil

Uluç: Fener iyi takım değil.9103
  • Giriş : 15.01.2008 / 09:21:00
  • Güncelleme : 15.01.2008 / 10:15:32

Usta kalem Hıncal Uluç "Galatasaray'ın kulübesini olduğu gibi Fener'e transfer ederim. Fener'in ilk 11'inden alacağım üç adam yok" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray'ın kulübesini olduğu gibi Fener'e transfer ederim. Fener'in ilk 11'inden alacağım üç adam yok

Alex'in yaptığı iki orta 'maçı değiştiriyor' diye iyi takım zannediliyor. İyi takım Alex olmadan da oynar

Fenerbahçe, Kayseri'nin ardından Belediye ile de berabere kaldı. Fenerbahçe'nin düşüşü Alex'in olmamasına bağlanıyor. Katılıyor musunuz? Ben düşüş lafına katılmıyorum bir defa... "Fenerbahçe iyi takım değil", "Fenerbahçe iyi takım değil." Bunu söylemekten dilimde tüy bitti. İnsanoğlu nasıl oluyor da bu ülkede gazetecilik yapıyor arkadan da diyor ki "Fenerbahçe'nin kadrosu iyi, Galatasaray'ın kadrosu kötü." Şu Fener'in kulübesinde oturanlara bak. O kulübede maça girip oyunu değiştirecek adam var mı? Galatasaray'ın kulübesini olduğu gibi Fenerbahçe'ye transfer ederim, Fenerbahçe'nin ilk 11'inden Galatasaray'a alacağım 3 tane adam yok. Fenerbahçe kötü takım, Fenerbahçe sıradan takım. Alex'in yaptığı 2 tane orta 'maçı değiştiriyor' diye iyi takım zannediliyor. İyi takım Alex olmadan da oynar.

AURELİO GİTSİN
_Zico'nun maçtan sonra "Gitmek isteyen oyuncular varsa yönetimle konuşur göndeririz" sözleri dikkat çekiciydi. Takım içinde bir sabotajdan mı şüpheleniyor? Yoo, açık. Herkes biliyor, Appiah ile Kezman'ın gitmek istediğini...
_Aurelio'nun Valencia ile ön protokol imzaladığı söyleniyor. Aurelio gitse ne olacak! Ne farkı vardı dünkü maçta Aurelio ile Kemal'in! Biri bana söylesin. Kendi kendimize yıldızlar yaratmaya uğraşıyoruz. En iyi oyuncusu Aurelio olan takım, kötü takımdır. Çünkü Aurelio kaliteli bir futbolcu değil. Koşan, görevini yapan bir futbolcu. Her takıma da böyle bir futbolcu lazımdır. Sabah gazetesinin en başarılı adamı kapıdaki güvenlik görevlisi ise bu Sabah gazetesinin 10 para etmez olduğunu gösterir. O arkadaşımız fevkalade iş yapıyor orada. Bizim burada güven içinde çalışmamızı sağlıyor. Ama o başka bir iş. O gazeteyi gazete yapmıyor. O kendisine verilen görevi fevkalade yapıyor, madalya da verilir, ikramiye de verilir, ödül de verilir. Ama 'Sabah'taki en iyi adam kapıdaki güvenliktir' diyorsan, bu Sabah'taki yazarların, yazı işlerinin, editörlerin, muhabirlerin hiçbir işe yaramadığını gösterir. Örnek bu. Ben bunu anlatmaya uğraşıyorum. Aurelio görev adamı. Görevini de iyi yapan bir adam. Ama takımın kalitesini belirleyen bir adam değil.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious