Uluç'a Fenerbahçe de tepkili

  • Giriş : 24.05.2007 / 01:17:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 01:40:01

Fenerbahçe Spor Kulübü, Hıncal Uluç’un bugünkü yazısına resmi sitesinden bir cevap yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Resmi sitede bulunan yazıda şu cümleler yer alıyor: " Sabah ve Fotomaç gazetesi yazarı Hıncal Uluç, bugün tarihli Fotomaç gazetesindeki söyleşi-yazısında Federasyon Başkanı Sayın Ulusoy'un hafta sonu yapılacak Ankaragücü maçımıza gelip gelmeyeceği konusunda görüşlerini aktarıyor. Federasyon Başkanının daha önce de rahatsızlığını gerekçe göstererek maçımıza gelmemesini hatırlatan Hıncal Uluç kendince Federasyon Başkanına akıl verirken yine ortalığı gerecek açıklamalara imza atıyor. Uluç "Ne yapabilirler Haluk Ulusoy'a. Kalkarlar söverler; bastırırsın cezayı. Taş atarlar; kapatırsın stadı" diyor.

Hıncal Uluç, hafta sonu yaşanan ve büyük bir faciadan kıl payı dönülen bir maçın ardından gereksiz bir polemik konusu açarak bu konu üzerinden gerilim yarattığını sanırız fark etmiyor. Futbol yazılarında ve yorumlarında takındığı saldırgan tavrın ve sert söylemlerin futbolda oluşan gerilime ne denli etkili olduğunu artık kendisinin de görmesi ve anlaması gerekiyor.

Hıncal Uluç'un böylesi bir söylemde bulunması ne yazık ki bizleri şaşırtmamıştır. Sağduyu ve aklıselimin sağlanmasının gerekli olduğu bir ortamda bu ve benzeri yazı ve yorumların kaos ve anarşiyi körükleyeceği ve sadece bundan kendine çıkar edinmeyi amaçlayanları mutlu edeceği ortadadır. Bu noktada Hıncal Uluç'u aynaya bakmaya ve kendi öz eleştirisini yapmaya davet ediyoruz. Türkiye'de futbolumuzun geldiği noktada stadyumlarda yaşanan olaylar elbette ki üzücüdür. Ama eğer futbolda samimiyetle temizlik ve adalet isteniyorsa buna herkes katkıda bulunmalıdır. Nitekim biz de bu güne kadar bu konuda göstermiş olduğumuz kararlı ve samimi tavrımızı bundan sonrada sürdürerek bizden beklenen her türlü katkıyı sağlamaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile taraftarımızı futbolun iyiliği için gerekli her türlü olumlu çabaya katkıda bulunmayı kararlılıkla sürdürmeye davet ediyor, taraftarımızın bu ve benzeri provokasyonlara gelmeyeceğine olan inancımızı yüksek sesle dile getiriyoruz. 100.ncü yılda yaşadığımız şampiyonluğumuzun taçlanacağı ve taraftarımızla bir arada kutlanacağı bu gecede Fenerbahçe taraftarının ne denli örnek bir taraftar topluluğu olduğunu tüm dünyaya göstermelerini bekliyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious