Uluç'a Recep İvedik yanıtı

Uluç'a Recep İvedik yanıtı.11918
  • Giriş : 24.07.2008 / 18:53:00

Tartışmalara neden olan Recep İvedik filminin yapımcısı Faruk Aksoy, filmi ağır bir dille eleştiren Hıncal Uluç’a ’Kendisi de itiraf etmiş, yanlış onda’ derken, hayatında bu kadar gülünen bir film daha izlemediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanaltürk’te ’Herşeyi Söylemek Mümkün’ programına başlayan Doğa Rutkay, bu haftaki programını, sevgilisi Şahan Gökbakar’ın oynadığı Recep İvedik filmine ayırdı.

Filmde rol alan Hakan Bilgin ve Tuluğ Çizgen’in yanısıra programa, Recep İvedik filminin yapımcısı olan Aksoy filmin sahibi Faruk Aksoy, senaristi Serkan Altıniğne ve sinema eleştirmeni Atilla Dorsay da konuk oldu.

Hıncal Uluç’un Recep İvedik filmi için yaptığı ’Ben hayatımda bu kadar kötü bir film izlediğimi hatırlamıyorum ’Senaryo yok, hikaye yok, olup biten bir şey yok’ Başından sonuna bir tek sahnede gülmedim’ yorumuna Faruk Aksoy, "Zaten kendisi itiraf etmiş ’Galiba ben anlamamışım’ diye. Yanlış bende diyor yani. Yanlışın onda olduğu da çok net. 4,5 milyon insan gidip bir filmi seyretmişse..! Ben bir filmimi en az 10 kere gidip salonda seyirciyle birlikte seyrediyorum. Ben hayatımda bu kadar gülünen bir film daha gerçekten izlemedim. İnsanları bu kadar çok mutlu ettiğime ayrıca çok mutlu oldum" diye konuştu.

Hıncını alamadı

Faruk Aksoy, Hıncal Uluç ile arasında epey zamandır gerilim olduğunu ve davalık olduklarını söyleyerek "Çılgın Dershane Kampta’yı çektim ben. Çılgın Dersane 1’i öven bir yazı yazmıştı. Çılgın Dersane Kampta ile ilgili yazısının başlığı şuydu; ’Kendim ettim kendim buldum’. Yaptığı da neymiş; o yazmış filme 800 bin kişi gitmiş!.. Güle Güle’yi yapmıştım ben. Onunla ilgili 5 tane ’kötü’ diye yazı yazmıştı. Bir insan bir defa yazar çekilir. 5 defa yazıyor, hırsını alamadı yani. O film hem entellektüel çevrede hem de geniş izleyici kitlesinde oldukça sevilen bir film oldu" dedi.

Faruk Aksoy, herhangi bir tiyatro ya da sinema eleştirmenin olumlu ya da olumsuz yazılarının izleyici üzerinde çok büyük bir etkisinin de olmadığını savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*