Uludağ Üniversitesi'nde istifa şoku!

Uludağ Üniversitesi'nde istifa şoku!.20313
  • Giriş : 04.08.2008 / 15:29:00

Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Başhekimi Doç. Dr. Kayıhan Pala ile yönetim kurulu, istifa etti. Pala, görevi bırakmalarının rektörlük seçimi ile ilgili olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Pala, yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Nevzat Kahveci, Doç. Dr. Cüneyt Özakın, Doç. Dr. Ayberk Kurt, Doç. Dr. Sinan Çavun, Prof. Dr. Güldal Güleç ve Prof. Dr. Nizamettin Kılıç ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, 8 Mart 2007'de başladıkları görevlerinde, hizmette eşitlik, verimlilik ve kaliteyi göz önünde bulundurduklarını kaydetti.

UÜ Tıp Fakültesi olarak, ''ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi'' ve ''Joint Commission International (JCI)'' akreditasyonu ile üçüncü basamak bir sağlık kuruluşunun hem eşitlik hem verimlilik hem de kalite hedeflerine başarıyla ulaşabileceğini kanıtlamanın haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen Pala, görevlerini iyi yaptıkları inancını taşıdıklarını belirtti.

''Görevi bırakmamızın rektörlük seçimi ile ilgisi yok'' diyen Pala, Rektör Mustafa Yurtkuran'ın verdiği görevi yerine getirdiklerini, onunla birlikte de hizmet bayrağını devredeceklerini bildirdi.

Rektörlük seçimlerinde Prof. Dr. Merih Yurtkuran'ın en fazla oyu almasına karşın adının YÖK tarafından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulan listede yer almamasına üzüldüklerini anlatan Pala, ''Bu durum bizi üzmüştür ama istifamızın bununla ilgisi yok. Rektör Mustafa Yurtkuran ile birlikte bizim de görevimiz bitmiştir. Bundan sonra akademik alanlarımıza çekilip kendi işlerimizi yapacağız'' diye konuştu.

Toplantı sırasında üniversite hastanelerinde yaşanan sıkıntılara da değinen Pala, en önemli sorunlarının örgütlenme ve çalışan sayısındaki yetersizlik olduğunu bildirdi. Pala, ''Ayrıca üniversite hastanelerinde özel hasta muayenesi ve özel ameliyat uygulaması özellikle yoksul hastaların sağlık hizmetine ulaşmasında eşitsizliklere yol açmaktadır'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*