Uludağ Üniversitesi'nde kavga

Uludağ Üniversitesi'nde kavga.14797
  • Giriş : 11.03.2008 / 10:03:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 15:52:05

Uludağ Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler kavga etti: 13 yaralı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ULUDAĞ Üniversitesi'nde haftasonu karşıt görüşlü öğrenciler arasında başlayan tartışmalar bugün kavgaya dönüştü. Kavgada, 6 öğrenci yaralandı, 40'a yakın öğrenci gözaltına alındı. Arkadaşlarının yaralanmasını protesto eden sol görüşlü öğrenciler yürüyüş yaptı. Ziyaret için hastaneye zorla girmek isteyen öğrencilere jandarma müdahale etti.

Toplam 45 bin öğrencinin eğitim gördüğü Uludağ Üniversitesi'nde, sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında haftasonu tartışmalar çıktı. Gerginlik, bugün saat 10.00 sıralarında Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nin önündeki bahçede oturan sol görüşlü öğrencilere, ellerinde demir çubuk bulunan sağ görüşlü öğrenciler saldırdı. Çıkan olaylarda 6 öğrenci yaralanıp Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Saldırıyı protesto etmek için öğle saatlerinde Kredi ve Yurtlar Kurumu önünde toplanan 150 öğrenci, sloganlar attı. Bazı öğrenciler, önlem alan jandarmalara taş attı. Ellerindeki copları kalkanlara vurarak öğrencileri dağılması için uyaran jandarmalar, direnen kız ve erkek öğrencilere biber gazıyla müdahale etti. Dağılan öğrencilerin bir kısmı, tedavi gören arkadaşlarını ziyaret etmek için Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gitti. Özel güvenlik birimlerinin müdahelesine karşın hastaneye zorla giren öğrenciler, koridorlarda arkadaşlarını aradı. Bu sırada hastaneye giren jandarma, dışarı çıkarttığı öğrencilerden yaklaşık 40'ını gözaltına aldı. Üniversitede çıkan olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı.

YARALI ÖĞRENCİ SAYISI 13

Uludağ Üniversitesi Kampusu'nda, bu sabah sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavga sonrası çıkan olaylarda yaralanan öğrenci sayısı 13'e çıktı. Sabah 6 kişinin yaralandığı kavgadan sonra, jandarmanın dağıtmak istediği öğrencilerden 7'si daha yaralandı. Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınan öğrencilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious