Uludağ Üniversitesi'ne uluslararası kalite belgesi

Uludağ Üniversitesi'ne uluslararası kalite belgesi.18281
  • Giriş : 12.09.2006 / 00:00:00

Uludağ Üniversitesi (UÜ), uluslararası düzeyde akredite olma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

2003 yılında Avrupa Üniversiteler Birliği'nin Avrupa'da ortak yüksek öğretim alanı oluşturmayı amaçlayan Bologna reformlarının hayata geçirilmesi konusunda yaptığı anlaşmayla 662 Avrupa üniversitesine en iyi örnek gösterilen Uludağ Üniversitesi, Avrupa'nın en saygın kuruluşundan kalite yönetim sistemi belgesini aldı.

Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirurji ve Nükleer Tıp Ana Bilim Dalları'nın Avrupa Uzmanlar Birliği tarafından akredite edildiği hatırlatılarak, "Burada verilen uzmanlık eğitimlerinin tüm Avrupa'da geçerli olmasıyla devam eden kalite yolculuğumuz, üniversiteye bağlı tüm sağlık kuruluşlarının İngiliz Kalite Yönetim Sistemi'ne dayanan ve toplam kalite yönetiminin Avrupa'da en saygın kuruluşu olan SGS'den ISO 9001-2000 kalite yönetim sistemi belgesini almakla önemli bir noktaya ulaşmıştır" denildi.

Öte yandan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran'ın konuyla ilgili önümüzdeki günlerde basın toplantısı düzenleyeceği öğrenildi. Yurtkuran'ın toplantıda detaylı bilgi vereceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious