Uludağ ve Kartalkaya'da kar sevinci

Uludağ ve Kartalkaya'da kar sevinci.15061
  • Giriş : 06.01.2009 / 14:35:00

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da kar kalınlığı 2 metre 35 santimetreye ulaştı. Kartalkaya'da ise kar kalınlığı 1 metre 35 santimetreye ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ULUDAĞ'DA KAR KALINLIĞI 2 METREYİ AŞTI

AA muhabirinin Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkililerinden aldığı bilgiye göre, aralıklarla devam eden yağışlarla birlikte, oteller bölgesinde kar kalınlığı 2 metre 35 santimetreyi buldu.

Hava sıcaklığının eksi 1 derece olarak ölçüldüğü Uludağ'da yağışın bugün de etkisini sürdüreceği, 2 gün aradan sonra tekrar başlayacağı bildirildi.

KARTALKAYA'DA KAR KALINLIĞI 1 METRE 35 SANTİMETREYE ULAŞTI

Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden Kartalkaya'da kar kalınlığı 1 metre 35 santimetreye ulaştı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Kartalkaya'da aralıklarla devam eden kar yağışının ardından, kayak merkezindeki otellerin hafta içi doluluk oranları yüzde 70'i buldu.

Kartalkaya'da kar kalınlığının 1 metre 35 santimetreye ulaştığını ifade eden yetkililer, bunun istenilen seviye olduğunu, tüm pistlerin açıldığı belirtti.

Grand Kartal Oteli'nin Genel Müdürü Halil Ergül, Kartalkaya'ya Rus turistlerin yoğun ilgi gösterdiğini ifade ederek, ''Şu anda Kartalkaya'da bulunan otellerin doluluk oranı hafta içi olmasına rağmen çok iyi. Bundan sonra da daha iyi olacağını tahmin ediyoruz. Kar yağışı istediğimizden daha fazla oldu. Bu da tatilcilerin en fazla tercih ettiği tatil merkezi olmamızı sağladı'' dedi.

Bolu Meteoroloji Müdürü Erol Öztabak ise bölgede kar yağışının gün boyunca aralıklarla devam edeceğini ifade ederek, ''Bolu kent merkezinde kar kalınlığı 4 santimetreye, yüksek kesimlerde 1 metre 40 santimetreye yükseldi. Hava sıcaklığı ise 1 derece olacak. Akşam saatlerinde hava sıcaklığının düşmesiyle buzlanma, don olayı yaşanabilir. Sürücülerimizin dikkatli olması gerek'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*