Uludağ'da 1 metrelik kar bereketi

Uludağ'da 1 metrelik kar bereketi.9557
  • Giriş : 30.12.2008 / 10:44:00

Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da kar kalınlığı bir metreye yükseldi. Uludağ'da yılbaşı öncesi otellerin doluluk oranının yüzde 100'ü buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Uludağ'da faaliyet gösteren oteller, kar yağışı olmadığı için tamamen sönük geçen Ramazan ve Kurban Bayramlarının ardından tüm ümitlerini yılbaşına bağladı. Yağan kar ile moral bulan işletmeciler, kayak yapabilmek için uygun zeminin oluşması nedeniyle çok güzel bir yılbaşı geçirmeye hazırlandıklarını belirtiyor.

Ağaoğlu Otel Büro Müdürü Murat Pınarcı, otellerin yılbaşı rezervasyonları ile yüzde 100 doluluk oranına ulaştığını belirtti. Yılbaşı için iç pazardan yoğun ilgi gördüklerini kaydeden Pınarcı, "Bunun yına sıra özellikle Rus turistler yoğun ilgi gösteriyor. Yurt dışından, özellikle Rusya'dan gelmesini beklediğimiz konukları, yeni yıldan sonra da ağırlayacağız. Yılbaşı öncesi otellerde doluluk oranları yüzde 100'ü buldu" diye konuştu.

Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkilileri ise oteller bölgesinde kar kalınlığının bir metreye ulaştığını bildirdi. Kar yağışının bugün ve yarın aralıklarla devam edeceği, yılbaşı gecesi de etkili olacağı belirtildi. Perşembe ve Cuma günleri kar yağışının beklenmediği Uludağ'da hava sıcaklığının ise eksi 12 derece civarında olacağı aktarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*