Uludağ'da kar 2 metreyi geçti

Uludağ'da kar 2 metreyi geçti.9557
  • Giriş : 05.01.2009 / 11:16:00

Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 2 metreyi geçerken, Ramazan ve Kurban Bayramı'nı kapalı geçiren otelcilerin yüzü gülmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uludağ'da son yağışlarla birlikte kar kalınlığı bu sabah itibari ile 2 metre 25 santim olarak ölçüldü.

Cihan Haber Ajansı muhabirinin Uludağ Meteoroloji yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Oteller Bölgesi'nde son yağışlarla birlikte kar kalınlığı 2 metre 25 santimetreyi buldu. Hava sıcaklığının ise sıfırın altında gece eksi 10, gündüz ise eksi 1 derece olarak ölçüldüğü, yaşanan tipi ve sis nedeniyle de görüş mesafesinin yer yer 100 metrenin altına düştüğü vurgulandı.

Uludağ'da gün boyunca kar yağışı beklenirken, yarın ise havanın açabileceği bildirildi. Diğer yandan yollarda yaşanan soğuk havadan dolayı yaşanan don olayına karşı sürücülerden dikkatli olmaları istendi.

Uludağ'da kar kalınlığı 2 metre 25 santimetreyi bulması en çok otelcileri sevindirdi. İki bayramı da neredeyse kapalı geçiren otellerdeki canlılığın sömestr tatili ile doruğa çıkması bekleniyor. Uludağ Otelciler Birlik Başkanı Serdar Yazıcı, son günlerde yağan kar yağışının kendilerini sevindirdiğini belirtti. Şu anda Uludağ'da muhteşem bir ortam bulunduğunun altını çizen Yazıcı, yılbaşı ile başlayan canlılığın sömestr tatilinde de devam etmesini beklediklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*