Uludağ'da kar kalınlığı 135 santimetre

Uludağ'da kar kalınlığı 135 santimetre.9557
  • Giriş : 25.03.2008 / 11:47:00

Geçtiğimiz yıl kar yağışının az olması nedeniyle Mart ayında sezonu kapatan Uludağ'da kar kalınılğının 135 santimetre olmasına rağmen sezon kapatıldı. Bugün başlayan kar yağışının yarına kadar etkili olacağı bildirildi. Pistlerde gerekli kar kalınlığı olm

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Uludağ'da sezonun kapanmasıyla birlikte halen 2 otel hizmet veriyor. Bu sezon ilk karın Ekim ayında yağması ve kar yağışının beklenilenin üzerinde olması nedeniyle otelciler, sezonun Nisan ayına kadar sürmesinin beklendiğini açıklamıştı.

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da son olarak geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışı bu sabah yeniden başladı. Geçtiğimiz hafta kar kalınlığının 160 santimetre olduğu Uludağ'da bugün başlayan kar yağışının öğleden sonra etkisini artıracağı bildirildi. Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkilileri, yağmurun da etkisiyle karın eridiğini ve bugün yapılan ölçümlerde kar kalınlığının 135 santimetre olduğunu belirtti. Yetkililer, kar yağışının bugün ve yarın da etkisini sürdüreceğini kaydetti. Hava sıcaklığının eksi 2 derece olduğu Uludağ'da görüş mesafesi sis nedeniyle yer yer 300 metreye kadar düşüyor.

Öte yandan sezonun kapanmasıyla birlikte Uludağ'da sadece 2 otelin hizmete devam ettiği, 23 pistten 2 pistin açık olduğu bildirildi. Kayakseverlerin ilgi göstermediği Uludağ'da hafta sonundan itibaren yağmurlu havanın etkili olacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious