Uludağ'da kar kalınlığı tahminleri geçti

Uludağ'da kar kalınlığı tahminleri geçti.9557
  • Giriş : 23.03.2009 / 11:48:00
  • Güncelleme : 23.03.2009 / 12:07:51

Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da kar kalınlığının son 2 yıldır ilk kez 3 metre 20 santimetreye ulaştığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkililerinden aldığı bilgiye göre, geçen hafta perşembe günü başlayan kar yağışı, hafta sonunda da aralıklarla etkili oldu.

Yağışla birlikte kar kalınlığının 280 santimetreden 320 santimetreye ulaştığını bildiren yetkililer, Uludağ'da son 2 yıldır ilk kez kar kalınlığının 3 metrenin üzerine çıktığını belirtti.

Daha önceki yıllarda Uludağ'da kar kalınlığının zaman zaman 4 metreyi aştığını ifade eden yetkililer, ''Kar kalınlığı geçen yıl en fazla 180 santimetre olmuştu. Beyaz cennette mart ayı sonlarında bu kalınlığa ulaşmak çok sevindirici'' dedi.

Yetkililer, lodos ve yağmurla birlikte ani erime olmaması durumunda Uludağ'daki bu karın barajları besleyeceğini, böylece yaz boyunca su sıkıntısı yaşanmayacağını bildirdi.

Uludağ'da aralıklarla devam eden kar yağışının yarın kesileceği, ancak çarşamba gününden itibaren yeniden başlamasının beklendiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*