Uludağ'da kaybolan bankacıları jandarma kurtardı

Uludağ'da kaybolan bankacıları jandarma kurtardı.7771
  • Giriş : 28.05.2006 / 00:00:00

Bursa'da dün sabah saatlerinde piknik yapmak ve gezmek için Uludağ'a çıkan bankacı bayan ile erkek arkadaşı karanlık çökünce Uludağ'da kaboldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bir bankada memur olarak çalışan Bilgin Tuna (31) ve erkek arkadaşı Ahmet Kaya (39) sabah saatlerinde piknik yapmak ve gezmek amacıyla Teferrüç Semtinden Teleferikle Uludağ'a çıktılar. Ormanlık alanda piknik yapan ve gezen Tuna ve Kaya, akşam saat 19.00 sıralarında yeniden Bursa'ya dönmek için Sarıalan'daki Teleferik istasyonuna geldiler. Ancak teleferik seferlerinin bittiğini ve son teleferiği de kaçırdıklarını öğrenen Bilgin Tuna ve Ahmet Kaya yürüyerek şehir merkezine inmeye karar verdiler. Ormanlık alandan yürümeye başlayan iki arkadaş havanın kararmasıyla birlikte yollarını kaybetti.

Korku dolu saatler yaşayan bankacı arkadaşlar durumu saat 21.00'de cep telefonlarıyla "155 Polis İmdat ve 156 Jandarma İmdat" telefonuna bildirdiler. İhbarı alan polis ekipleri, polis sorumluluk bölgesindeki teleferik birinci direğe kadar olan ormanlık alanı taradı. Ardından bölgenin jandarma sorumluluğunda olduğunu tespit eden polis, durumu jandarmaya iletti. Uludağ Jandarma Arama ve Kurtarma Tim Komutanlığı ekipleri yaklaşık 10 kişilik ekip ve Sivil Savunma İl Müdürlüğü'ne bağlı arama kurtarma timleri bölgeyi aramaya başladılar. Ormanlık alan içinde havaya ateş edip cep telefonuyla irtibat kurulan Bilgin Tuna ve Ahmet Kaya bu gece saat 01.30 sıralarında Bayraktepe Mevkii ormanlık alanda bulundu. Yaklaşık 15 kilometre Jandarma ekipleriyle birlikte yürüyerek şehir merkezine getirilen bankacı arkadaşlar ifadeleri alınmak üzere Yıldırım İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldüler.

İfadelerinde, gezmek ve piknik yapmak amacıyla Uludağ'a çıktıklarını belirten Ahmet Kaya ve Bilgin Tuna "Hava karardıktan sonra korktuk, 'etrafımızda yırtıcı hayvanlar olur' düşüncesiyle durumu Jandarma'ya bildirdik, Teleferiği kaçırınca ormanlık alandan yürüyerek Bursa'ya inmek istedik. Bizi kurtaran Jandarma'ya teşekkür ederiz" dediler. İfadeleri alınan Ahmet Kaya ve Bilgin Tuna daha sonra serbest bırakıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious