Uludağ'daki esnafın kar sıkıntısı

Uludağ'daki esnafın kar sıkıntısı.9557
  • Giriş : 16.12.2008 / 15:21:00

Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Uludağ'daki esnaf ve otel işletmecileri, bölgede 20 Aralıkta açılacak sezon öncesi yeterli kar yağmaması nedeniyle sıkıntılı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Kurban Bayramı'nı kar olmaması nedeniyle sessiz geçiren Uludağ'daki işletmeler, sezonun açılmasına kısa bir süre kala son hazırlıklarını yaparken, açık olan bazı otellerde konaklayan müşteriler zamanlarını çevrede dolaşarak geçirmek zorunda kalıyor.

Oteller Bölgesi'nde kızak kiralayarak geçimini sağlayan Elnur Askarov, Uludağ'a yağacak karı sabırsızlıkla beklediklerini belirterek, sezon açılana kadar kar yağmaması durumunda ''kar duası''na çıkmaya hazırlandıklarını söyledi.

Pistte az miktarda yapay kar bulunduğunu, onun da eriyerek buz haline geldiğini ifade eden Askarov, ''Geçen sene de böyleydi. Ayın 20'sinden sonra kar yağmıştı. Bölgedeki tüm esnaf kar yağması için dua ediyor. Uludağ demek, kar demek. Kar olmayınca iş de olmuyor. Boş boş oturuyoruz. Kar yağması halinde bu yıl geçen seneye göre daha fazla turist gelmesini bekliyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*