Ulusa Sesleniş'i eleştirdi

  • Giriş : 02.08.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Ağar, Başbakan Erdoğan'ın 'ulusa sesleniş' konuşmasını eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, "İktidarın görevi ulusun bildiklerini ulusa anlatmak değil beklentilerini karşılamaktır" dedi.
DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın ulusa sesleniş konuşmasında terör örgütü PKK eylemleri ve İsrail'in Filistin ve Lübnan'a yönelik saldırıları konusunda dert yandığını belirtti. Ağar, "Terör örgütünün fidanlarımızı şehit ettiği, milletin sabrının kalmadığı, İsrail saldırılarının vicdanları yaraladığı hakkında malum sözlere değil, icraata ihtiyaç vardır. Türkiye Cumhuriyeti başbakanına düşen, çözüm için ne yapıldığını, fidanlarımızı şehit edenlerin nasıl cezalandırıldığını, Ortadoğu konusunda hangi etkin politikanın fiiliyata taşındığını anlatmaktır." dedi.

Başbakan'ın 'Ulusa Sesleniş' konuşmasının özetinin üzüntü bildirmekten ibaret olduğunu öne süren Ağar, milletin Başbakan'ın kaç tane devlet başkanıyla telefon konuşması yaptığını merak etmediğini, görüşmelerin somut sonuçlarını beklediğini kaydetti.

Başbakan'ın teröre karşı uzun vadeli yaklaştığını, üç gün sonrasında ülkede neler yaşanabileceğini öngörmediğini öne süren Ağar, "Öte yandan dört yıldır iktidarda olan Başbakan, adım adım yaklaşan Ortadoğu kriziyle ilgili hangi projeyi geliştirmiş, hangi akılcı çözüm için dünya kamuoyunu kazanmaya çalışmıştır?" ifadelerini kullandı.

Ağar, Türkiye'nin bölgede barışı sağlayacak akıl, bilgi ve kadroya sahip bir ülke olduğunu vurgulayarak, AK Parti'nin bu üç niteliği partizanlığın hizmetine verdiğini iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious