Ulusal gazetelerin manşetlerini buradan okuyabilirsiniz

Ulusal gazetelerin manşetlerini buradan okuyabilirsiniz.21141
  • Giriş : 30.09.2007 / 09:28:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:20:41

Bugünkü gazetelerin manşetlerine göz atmak için bu haberi okumalısınız!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi, Beşağaç Köyü'nde, PKK'lı teröristler, içinde korucu ve köylülerin bulunduğu minibüsü otomotik silahlarla taradı. Şırnak Valisi Selahtattin Aparı, saldırıda 7'si korucu 12 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Beyaz Saray’da iftar vereceğim
New York’ta Türk Kültür Merkezi’nin iftarına katılan Hillary Clinton, "Başkan seçilince Beyaz Saray’da iftar vereceğim. Ailece Türkiye’yi çok seviyoruz" dedi. Başbakan Erdoğan da, Atatürk’ün "Yurtta sulh cihanda sulh" sözünü hatırlatarak, teröre ortak akıl oluşturulmasını istedi.

 

Şırnak'ta PKK vahşeti
Su kanalı inşaatında çalışan köylüleri taşıyan minibüse PKK'lı teröristler ateş açtı. 7'si geçici köy korucusu 12 kişi hayatını kaybetti.

Gömdüler ama yerini kimse bilmiyor!
Emirdağ'da 25 yıl meydanı süsleyen Atatürk heykeli, 2 yıl önce "çok yıprandı" diye yenisiyle değiştirildi. Ancak, belediye eski heykeli ne yapacağını bilemedi. Küçük ilçeler heykeli 'sorunlu olduğu' gerekçesiyle almadı. Sabotajdan korkan belediye, heykeli yerini sadece 4 kişinin bildiği bir komisyon eşliğinde gömdü

AKP'nin kadın sınavı
TCK'ya dair taleplere direnen, pozitif ayrımcılığı anayasaya koymayan AKP, 'Taslakta eşitlik zayıf' eleştirisini dikkate aldı, ama kendi metnini açıklamadı


Şırnak'ta PKK vahşeti
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde köy korucularının bulunduğu minibüs, Beşağaç köyü yakınlarında PKK'lı teröristlerce durduruldu. Minibüste bulunan 14 kişiyi aşağı indiren teröristler, otomatik silahlarla taradı. Saldırıda 7'si geçici, 5'i gönüllü 12 korucu hayatını kaybederken, 2 kişi de ağır yaralandı.

Hayatının hatası
Mustafa Akıllı tartıştığı eşi Semra Akıllı'yı tabancayla bacağından vurdu. Araya aile büyükleri girince Semra Akıllı savcıya olayın kaza olduğunu söyleyip kocasını hapisten kurtardı. Ertesi gün bir tartışma daha yaşandı. Mustafa Akıllı bu kez eşini iki çocuğunun gözleri önünde makasla öldürdü.

İftarda Gülen paniği
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan New York’taki son gecelerinde, Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen “Türk Kültür Merkezi”nin Waldorf Astoria Otel’de düzenlediği iftara katıldı. ABD eski Başkanı Bill Clinton’ın eşi New York Senatörü Hillary Clinton da iftara katıldı. Hillary Clinton yaptığı konuşmada, Türkiye’ye övgüler yağdırırken Başbakan Erdoğan’a da “Burada bulunmanızdan dolayı memnunum” dedi. Bin kişinin davet edildiği iftara, çeşitli dinlere mensup kişilerin yanı sıra New York protokolünden katılımlar da oldu.

Şener’den çarpıcı açıklamalar
Hükümet yüzde 47’yle seçimden çıktı ama heyecanlı başlayamadı

AKP AB'den uzaklaşıyor
AKP'nin geçen parlamento döneminde AB ile ilişkilere yoğunlaştığını ancak yeni dönemde yeterli enerjiyi göstermediğini belirten Prof. Turan, bu sayede Malezya tartışmalarına zemin hazırladığını söyledi.

İşkenceye sıkı takip
Başbakanlık, yasal düzenlemelere rağmen zaman zaman gündeme gelen işkence iddialarının üzerine gidiyor. Şikâyetlerin dışında gazete ve televizyon haberleri tek tek taranıyor. İnsan Hakları Başkanı Prof. Fendoğlu, kararlı olduklarının altını çizerken kamu kurumlarını uyardı: "Usul dışı hiçbir uygulamayı görmezden gelmeyeceğiz."

Tartışmalar yersiz yasak meşru değil
Yargıtay Onursal Başkanı Sami Selçuk, yeni anayasa hazırlıkları nedeniyle gündeme gelen başörtüsü tartışmalarının yersiz olduğunu ifade ederek, “Yasak meşru değil. YÖK de, üniversiteler de yanlış yapıyor” dedi.

Alemde teksin 2-1
Derbiden önce Aslan ve Kartal namağluptu... Tarihi derbiden sonra ise artık bir tane kaldı...

Başkansız seyircisiz 10'suz kralsız da Aslan
Cimbom, 23'te Hakan Balta'nın golü ile öne geçti. 44'te Tello muhteşem bir şutla eşitledi. 77'de Arda'nın düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Nonda gole çevirdi ve maçın skorunu belirledi: 2-1. Bu sonuçla lider Galatasaray, puan farkını Beşiktaş'la 5'e, Fenerbahçe ile de 7'ye çıkardı.

Özince: Kayıtdışının olduğu yerde mahalle de baskı yapar, sermaye de
Türkiye'de yabancılar dahil herkesin kayıtdışı kalmaya çalıştığını belirten İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, 'Para kirliyse o ülkede herşey kirlenebiliyor. Keşke Türkiye'de bankacılık sektöründen aldığımız dersleri her alana yansıtıp, olabildiğince transpran olabilsek' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious