Ulusal Kalite Başarı Ödülü İDO’nun

Ulusal Kalite Başarı Ödülü İDO’nun.15961
  • Giriş : 28.11.2008 / 15:52:00

İDO; TÜSİAD Ve Türkiye Kalite Derneği (KALDER) tarafından her yıl düzenlenen Ulusal Kalite Ödülleri Organizasyonunda “Büyük Ölçekli Kuruluşlar” kategorisinde Ulusal Kalite Başarı Ödülü aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Modern yönetim sistemlerini kurum kültürüne dönüştürme hedefiyle çalışmalarını sürdüren İDO A.Ş., TÜSİAD ve Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından her yıl düzenlenen Ulusal Kalite Ödülleri organizasyonunda “Büyük Ölçekli Kuruluşlar” kategorisinde Ulusal Kalite Başarı Ödülü'nü almaya hak kazandı. 17. Ulusal Kalite Kongresi'nin son günü düzenlenen törende ödülü, İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy aldı.

Ahmet Paksoy, İstanbul trafiğine alternatif ulaşım yolları oluşturmak, “hatasız, hızlı ve kaliteli hizmet” yaklaşımını modern yönetim ve çalışma teknikleriyle kurum kültürüne dönüştürmek amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini, önemli bölümü teknik alt yapıdan oluşan İDO gibi dev bir işletmenin kurum kültürüne dönüşmemiş modern yönetim ve çalışma teknikleriyle yönetilmesinin düşünülemeyeceğini belirtti.

“ Bu başarı İDO çalışanlarının özverili gayretinin sonucudur”
Ahmet Paksoy, ödülün gerçek mimarlarının kalite hedefine inanarak yıllarca gece, gündüz emek veren, bu süreçleri yaşama geçiren İDO çalışanları olduğunu ve bu sonucun, başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, çalışanları ve yöneticileriyle tüm İDO ailesine ait olduğunu vurguladı.

“ İDO kendine artı değer yaratmak için çalışıyor”
Paksoy, İDO olarak, alanında rakipsiz bir işletme ve uluslararası denizcilik sektörünün öncülerinden olmalarına rağmen bu çalışmalarla doğru ve zor olanı gerçekleştirdiklerini, kendileri ile yarışarak bu noktaya geldiklerini belirtti.

İDO'nun Mükemmellik Yolculuğu Mart 2006'da başladı
Mart 2006'da Ulusal Kalite Hareketi'ne katılarak “Mükemmellik Yolculuğu”na başlayan İDO, EFQM Mükemmelik Modeli'ni uygulamaya koyarak kurum içinde kalite çalışmalarını başlattı.

Kurum yapılanması ve kurum içi-dışı hizmetlerini EFQM Mükemmellik Modeli çerçevesinde düzenleyen İDO, tüm proje, eğitim, organizasyon ve hizmet noktalarını “kalite” hedefiyle etkin ve verimli bir sisteme dönüştürmek için iyileştirme sürecine girdi.

Haziran 2007'de Interferry (Uluslararası Feribot Taşımacıları Birliği) tarafından yolcu sayısı ve filosu ile “Dünya Birincisi” seçilen İDO, yolcu, tedarikçi, hissedar tüm paydaşlarının memnuniyet kriterlerini değerlendirerek, kalite sürecinde yürüttüğü çalışmaların seyrini de ölçümledi.

Ulusal Kalite Hareketi Proje ekibi oluşturan İDO, iyileştirme çalışmaları kapsamında 2007'de “Mükemmellikte Yetkinlik” onayı almaya hak kazandı. Son olarak İDO, 2008 KalDer Başarı Ödülü'nü aldı.

İDO, Dünyanın en fazla yolcu taşıyan şirketi
2005 yılı Şubat ayında Türkiye Şehir Hatları İşletmesini devralan İDO, bugün toplam 100 gemi, 82 iskele ile dünyanın en büyük araç ve yolcu taşımacılık şirketi unvanına sahip. Yılda 100 milyon yolcu ve 6 milyona yakın araç taşıyan İDO, Marmara Bölgesi'nde toplam 33 hatta 82 noktaya hizmet götürüyor. İDO filosunda 25 Deniz Otobüsü, 8 Hızlı Feribot, 16 Araba Vapuru, 32 Şehir hatları Yolcu Vapuru ve Mavi Marmara Yolcu gemisi bulunuyor.

İDO, Interferry Başkanı

İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy, Ekim ayında 25 ülkenin temsil edildiği, denizcilik işletmelerini çatısı altında toplayan tek örgüt olan Uluslararası Feribot İşletmecileri Birliği (INTERFERRY) başkanlığına seçildi. Ahmet Paksoy, dünya denizciliğinin en prestijli örgütlerinden Interferry'nin 30 yılı aşan tarihinde başkanlığa seçilen ilk Türk oldu.

İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy' un başkanlığıyla Türkiye, dünyanın önde gelen denizyolu işletmecilerinin katılımıyla gerçekleşecek olan “Interferry 2009 Konferansı”na ev sahipliği hakkı kazandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*