Ulusal Kanal, hard disklerini istedi

Ulusal Kanal, hard disklerini istedi.7375
  • Giriş : 16.04.2008 / 21:18:00
  • Güncelleme : 16.04.2008 / 21:17:23

Ulusal Kanal, ''Ergenekon soruşturması'' kapsamında Beyoğlu'ndaki Ulusal Kanal, Aydınlık dergisi ve Yeditepe İletişim Hizmetleri A.Ş'de el konulan 22 adet hard diskin iade edilmesi için savcılığa başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen Turan Özlü ile Ulusal Kanal ve Aydınlık dergisi avukatları, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığına dilekçe verdi.

Dilekçede, 21 Mart 2008'de Ulusal Kanal, Aydınlık dergisi ve Yeditepe İletişim Hizmetleri A.Ş'nin bulunduğu Beyoğlu'ndaki adreste yapılan aramada, 22 adet bilgisayar hard diskine el konulduğu belirtildi.

Taleplere rağmen hard disklerin kendilerine verilmediği ifade edilen dilekçede, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 134. maddesinin 1 ve 2. bentlerine göre, ''şifreleri çözülemediği için girilemeyen bilgisayar ve bilgisayar kütüklerine çözüm yapılabilmesi ve gerekli kopyaların alınabilmesi için el konulabileceği, kopyaların alınması halinde ise el konulan cihazların gecikme olmaksızın iade edilmesi gerektiği'' kaydedildi.

Dilekçede, ''yasalara aykırı el konulduğu ve 26 gündür kopyalanamadığı'' öne sürülen hard disklerin iadesi için gerekli işlemlerin yapılması talep edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious