Ulusalcı mitingde, tarihi eser kaçakçısı sahneye çıktı

Ulusalcı mitingde, tarihi eser kaçakçısı sahneye çıktı.17849
  • Giriş : 12.04.2008 / 22:10:00
  • Güncelleme : 12.04.2008 / 22:14:35

'Evin Ana' lakaplı Gönül Çil, sahneye başörtülü çıkıp, başörtüsüz indi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ulusalcı örgütlerin Ankara Tandoğan'daki mitinginde sahneye tarihi eser kaçakçılığı yaptığı için hapse giren 'Evin Ana' lakaplı Gönül Çil, sahneye başörtülü çıkıp, başörtüsüz indi...

Başta Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) olmak üzere, Çeşitli sivil toplum örgütlerince "Ulusal Egemenlik Buluşması" adı altında Ankara Tandoğan Meydanı'nda miting düzenlendi.

Mitingde sahneye, oynadığı bir reklam filminden dolayı "Evin Ana" olarak anılan ancak daha sonra tarihi eser kaçakçılığından hapse atılan Gönül Çil çıkarıldı.

Başörtüsüyle sahneye çıkıp kalabalığı coşturan 'Evin Ana' hamaset kakan bir konuşma da yaptı. Gönül Çil, konuşma bitiminde başörtüsünü çıkarttı. Çil'in bu hareketinin sebebi anlaşılamadı.

Siyaset Meydanı'ndan Tarihi Eser Kaçakçılığı'na

Aktifhaber.com'un derlediği bilgilere göre, Kamuoyu Gönül Çil'i ilk olarak katıldığı Siyaset Meydanı programında tanıdı. Gönül Çil, 28 Şubat süreci öncesinde defalarca Ali Kırca yönetimindeki Siyaset Meydanı Programına çıkmıştı. Daha sonra ise reklam filmleri ve diğer programlarla ününe ün katmıştı. Reklam filmlerinden dolayı ismi "Evin Ana"ya çıkmıştı.

Ancak ismi daha sonra çeşitli suçlara karıştı.

Gönül Çil, 2001 yılında Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 6 kişiyle birlikte sahte dolar kullanarak tarihi eser kaçakçılığı yapmak suçundan tutuklanmıştı. Çil kendini "kaçakçıları polise yakalatmak için şebekeye girdim" şeklinde savunmaya çalışmış ama mahkeme tarafından inandırıcı bulunmamıştı.

Gönül Çil, mahkeme tarafından 200 milyon lira kefaletle serbest bırakılmasına rağmen icra yoluyla taahütü ihlal suçundan dolayı 30 günlük kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu için cezaevinden çıkamamıştı.

Tarihi eser kaçakçılığından ceza alan 'Evin Ana'yı Radikal Yazarı Perihan Mağden'de köşesine taşımıştı. İşte Mağden'in o yazısından bazı bölümler:

"Geçenlerde bahtiyar yurdumuz minik bir şoka daha maruz kaldı: 'Evin Ana' lakabıyla ünlenen, hayallerimizdeki bilgiç köylü teyzemiz Gönül Çil, kıskıvrak yakalanmıştı!

Ne mi yaparken?

Roma dönemine ait 4 bin 317 sikkeyi almak üzre, diğer elemanlarla birlikte

yol alırken.

Evet! bizim şirinella, uluğ bildimcik önder, şahsiyet fazlalığından mustarip kırsal teyzemiz, meğer işi tarihi eser kaçakçılığı yapma tutkusuna kadar, geliştirmiş.

Öyle bir durumda yakalandı ki Gönülşen Çil (bu arada adının sonunda bir ŞEN varmış: onu da bizden gizlemişti, daha kolay hafızalarımıza yer etsin diye herhalde) tarihi eser kaçakçılığına sıvanıyor ve üstelik sahte dolarlarla!

Yani 'malları' aldığı adamları da dolandıracak, o ve ekip arkadaşları.

Kat kat kat. sahtecilik.

Olacak iş değil! Bizim en şekerrr köylü teyzemiz..."


Gönül Çil, CHP'den milletvekili adayı olmuştu fakat seçilememişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious