Ulusalcı Yeniçağ'dan pembe protesto

Ulusalcı Yeniçağ'dan pembe protesto.18932
  • Giriş : 23.01.2009 / 11:28:00

Ergenekon'un son dalgası Yeniçağ gazetesine sayfa değiştirdi. Fehmi Koru'ya yazı yazdıran gazete magazin haberleri ve "İyi ki varsın Amerika" başlığıyla çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon operasyonun 11'inci dalgasının ardından ulusalcı kimliğiyle bilinen Yeniçağ gazetesi bugün ilginç bir protesto gerçekleştirdi. Gazete iki tane birinci sayfa hazırlayarak, Ergenekon operasyonlarını protesto etti.

Yeniçağ logosunun altına 'Dünyayı pembe okuyun' yazarak sürmanşette "Ne yani, böyle mi olsun istiyorsunuz!” diyerek Bülent Ersoy ve Cemim İpekçi'yle ilgili haberlere yer verdi. Manşetinde Barack Obama ve eşinin dansı esnasında çekilmiş bir fotoğraf kullanan gazete "İyi ki varsın Amerika" yazdı. Amerika yazısı ABD bayrağı gibi dizayn edildi.

Birinci sayfadaki ekonomi haberlerinde ise “Maserati, krizi fena solladı” ve “Ekmek fiyatı ucuzladı” diyen gazete “Türkiye'nin kurtuluş Avrupa Birliği'nde” başlığıyla verilen habere “AB liderleri Brüksel'de Erdoğan ile bir araya gelebilmek için yarıştı. Liderler Türkiye'ye övgü yağdırdı” spotunu kullandı. “Kahvaltı bekareti koruyor”, “Meme kanserine çay ilacı”, “Beyaz giyme söz olur” gibi haber başlıklarını birinci sayfasında kullanan Yeniçağ, Yeni Şafak yazarı Fehmi Koru'yu da “Misafir Kalem” olarak ağırladı.

Fehmi Koru'nun kaleminden “İyi şeyler oluyor” başlığını kullanan gazete birinci sayfada kısa bir yazıya yer verdi.

Yeniçağ'ın yapılan operasyonları protesto içi hazırladığı bu birinci sayfadan sonra asıl birinci sayfasında ise “Son durumun özeti” manşetinde “Ümraniye dalgası devam ediyor. Polis, ABD ve AB karşıtı yayınlarıyla öne çıkan ART'ye baskın düzenledi: Kurumun Onursal Başkanı Mustafa Özbek gözaltına alındı” spotunu kullandı. Üst manşette “Atatürkçü gazetecilerin televizyonu” başlığıyla Hulki Cevizoğlu, Emin Çölaşan ve Mustafa Balbay'ın fotoğraflarıyla bir habere yer verildi.

Gözaltına alınan Özbek'in sözlerine yer veren gazete CHP lideri Deniz Baykal, Kamer Genç ve DSP Milletvekili Hasan Çelebi'nin açıklamalarını birinci sayfadan verdi.

Gazete “Bayide Yeniçağ kalmasın” başlığıyla okurlarına bir de çağrı yaptı. “Milli Direnişin Kalesi Yeniçağ, güçlü kalemleriyle teslimiyete, kürsel kuşatma ve dayatmalara karşı çıkıyor. Bu direnişte en büyük gücü sizlerden alıyor. Türk vatanına ve Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkma mücadelesinde Yeniçağ'ın sizlerin desteğine ihtiyacı var. Her gün 2 Yeniçağ alın. Her gün 1 arkadaşınızı Yeniçağ okuru yapın. Türkiye'nin Yeniçağ'a ihtiyacı var” ,

Yeniçağ'ın 'Pembe' birinci sayfası:

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*