Ulusalcılar sokaklara indi!

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Ulusalcılar 14 Nisan'daki mitinge katılımı arttırmak için sokağa indi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

14 Nisan'da Ankara'da düzenlenecek Cumhuriyet mitingi öncesi ulusalcı çevreler, katılımı arttırmak için çalışmalarını hızlandırdı. İzmir'de Yeni Karamürsel Mağazası önüde toplanan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve ulusalcı derneklerin üyesi yaklaşık 50 kişi, yoldan geçenlere bildiri dağıtarak mitinge katılmaya çağırdı.

Altında ADD Genel Yönetim Kurulu Üyesi Metin Kuzugüdenlioğlu'nun ismi bulunan basın açıklamasının okunduğu eylemde, AK Parti'nin halka verdiği hiçbir sözü tutmadığı iddia edilerek, ''Kendini iktidara taşıyan dış güçlerin her dediğini yapan ve maskesi düşen AKP'nin sonu gelmiştir. AKP ve onun başı baskı, şantaj, tehdit ve entrikaya dayalı sivil darbe girişimindedir.'' denildi.

AK Parti'nin iktidarda kalabilmek için dışarıdan gelecek destek karşılığında her türlü tavizi verdiği öne sürüldü. Grup ayrıca ellerindeki Cumhuriyet gazetelerini göstererek yoldan geçenlere çeşitli bildiriler de dağıttı. Bildirilerde mitinge katılım çağrısı ve Ankara'ya gitmek isteyenlere başvuracakları telefon numaraları vardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious