Ulusalcılık parayla

Ulusalcılık parayla.30439
  • Giriş : 23.02.2008 / 08:57:00

Tuncay Özkan'ın 'Biz Kaç Kişiyiz' sitesi ticari mecraya dönüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Siteye üye olmak 8 kontöre. Üyelerin yazı, yorum ve kişisel reklamları da günlük 10 YTL'den yayınlanıyor

CHP'ye alternatif parti arayışındaki Tuncay Özkan'ın siyasi bir hareketin altyapısı olarak kurduğu internet sitesinde tüm işlemler parayla yapılıyor. 'Biz Kaç Kişiyiz' (www.bizkackisiyiz.com) isimli siteye 1 milyon kişinin üye olduğu iddia edilirken üyelik işlemleri 8 kontör karşılığında SMS ile yapılıyor. Üyelik aşamasında Memleket Sevdalıları Derneği adına bağış talep ediliyor.

PARALI YAZARLIK

Kullanıcılar reklam panosuna kendi kişisel reklamları ile yazı ve yorumlarını da günlük 10 YTL karşılığında yayınlatıyorlar. Örneğin Bekir F. T. isimli bir kullanıcı "Kemalist devrime doğru özde Kemalist güneşimiz Tuncay Özkan'ın yanında, omuz omuza Kemalist zafere yürümeliyiz. Ölümüne Kemalizim" şeklindeki görüşlerini sitede yayınlatabilmek için Özkan'a 10 YTL ödeme yapıyor. Sitede satılan 2008 takviminin fiyatı ise 26 YTL. Neredeyse her sayfada bir ödeme kutusu ile karşılaşılan 'Biz Kaç Kişiyiz' hareketinin internet sitesinde bir de 'marş yarışması' var.


Tuncay Özkan'ın kitap önerileri

Sitede ücretli üyeliğe davet eden çok sayıda yazı var. Özkan üyelere 50 bin YTL tutarında kitap seti almalarını da öneriyor. 'Bu kitapları mutlaka okuyalım, okutturalım' sloganıyla satılan kitaplar Vikingler, Afrodit, Gilgamış gibi hikaye kitapları.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious