Uluslararası kadın tacirirleri yakalandı

  • Giriş : 19.02.2006 / 00:00:00

Cürüm işlemek amacıyla teşekkül oluşturmak, fuhuş amaçlı insan ticareti ve sahtecilikten aranan uluslararası kadın taciri Ejder Toprak yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, Beyaz Rusya, Moldova, Ukrayna ve Kazakistan'dan çeşitli vaatlerle kandırılan kadınlar kaçak yollarla Türkiye'ye getiriliyordu. Türkiye'ye getirilen kadınlar çete üyelerinin bir kısmı tarafından konaklamak üzere belirli mekanlara aktarılıyordu. Diğer çete üyeleri ise kadınlar için sahte T. C. Kimlik belgeleri ve pasaport hazırlıyordu. Belgeler hazırlandıktan sonra yabancı uyruklu kadınlar insanlara fuhuş amaçlı pazarlanırken, bazı kadınlar ise 2000 dolar üzerinden diğer kadın tacirlerine satılıyordu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 3 ayı aşkın süredir devam eden çalışmalar sonucu 7 ilçede belirlenen adreslere baskın düzenledi. Baskın sonrası yakalanan yabancı uyruklu kadınlar kendilerini Türkiye'ye Ejder Toprak ve adamlarının getirdiğini söyledi. Bunun üzerine emniyet ekipleri kadınların verdiği adresler doğrultusunda çete üyelerine yönelik operasyon başlattı.Çeşitli suçlardan ve kadın ticaretinden daha önce yakalanmış olan Ejder Toprak ve 15 adamı yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan kadın satıcıları arasında bir de kadının bulunduğu görüldü.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen kadınlar ve çete üyeleri işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul Adliyesi'ne sevkedildi. Emniyetten çıkartılan çete üyeleri ve kadınların yüzlerini sakladıkları görülürken, 71 kişi 4 minibüse tıka basa bindirilerek adliyeye gönderilebildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious