Ulusoy: 5 kuruşluk hesabımız yok

Ulusoy: 5 kuruşluk hesabımız yok .12083
  • Giriş : 26.06.2007 / 15:35:00

Ulusoy, verilmeyecek cevapları olmadığını savumarak, "5 kuruşluk hesabımız yok" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Futbol Federasyonu Mali Genel Kurulu Ankara'da başladı. Sheraton Oteli'nde yapılan genel kurulda bir konuşma yapan Haluk Ulusoy, demokratik bir seçimle yeniden göreve geldiklerini, Futbol adına en doğru şeyleri yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirterek, “Bugünkü genel kurulda tarihe geçeceğiz” dedi.

Türk futbolunu, dünya futbolunda hakkettiği yere getirmeye çalıştıklarını belirten Ulusoy, “1 yıllık harcama raporları sizlere sunuldu. Kafanızdaki her soruyu bizlere sorun. Verilmeyecek cevabımız ve 5 kuruşluk hesabımız yok. Futbolun öz kaynaklarını sizden aldığımız yetkiyle sizler adına UEFA ve FIFA'nın getirdiği kriterler içinde kulüplerin gelişmesi için yatırım yaptık” diye konuştu.

Her türlü başarının yönetimlerin istikrarıyla kazanılacağını belirten Ulusoy, “İstikrarsız hiçbirşey başarıya ulaşamaz. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 83 yıllık Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt, kurumsallaşmış yasalar ve talimatlarla kökleşmiş birimlerle yönetilen başarılı bir kurumdur. Tüm yönetimlerde olmazsa olmaz olan istikrardır. Türkiye'nin futbolda en büyük gereksinimi de istikrardır. Eğer Türkiye'yi dünya devleri arasına sokmak istiyorsak. UEFA ve FIFA standartlarını devreye sokmamaz gerekir” dedi.

Futbolun artık eski kafalarla yönetilemeyeceğini vurgulayan Haluk Ulusoy, şöyle devam etti:
“FIFA'nın tek amacı Futbol kurallarını evrensel kılmaktır. FIFA 208 ülkeyle aynı standarta sahip olmamız için bizden 3813 sayılı yasayla ilgili bazı değişikler istiyor. Bununla ilgili gerekli değişiklikleri yaptık. Onaylamak için FIFA'ya ve sizlere gönderdik. Bunlar genel kurulda onaylanıp yüce meclise gönderildiğinde Futbol dünyasında ilk kez kendi kaderimizi kendimiz tayin etme durumuna geleceğiz. Bugünkü genel kurulla tarihe geçeceğiz.”

Uzun dönemli düşündüklerini ve bu düşünce içinde hareket ettiklerini belirten Ulusoy, 1 kulüp bir gece de şampiyon olamaz, şampiyonluklar bir gecede kazanılamaz. Önümüzdeki dönemde kulüplerin vergi sorunlarını kalıcı çözümler bulacak, iddianın gelirlerinin arttırılması için gerekli ortamı sağlayacak ve kurulların daha verimli olmaları için gerekli değişiklikleri yapacağız. federasyon birimlerini tek bir binada toplayacağız. eski binayı da Futbol müzesi haline getireceğiz diye konuştu.

Ulusoy, Türkiye Futbol ailesi olarak Türk futbolunu dünyada hakkettiği yere getirmek için birlik ve beraberlik içinde çalışmaları gerektiğini belirterek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious