Ulusoy derin darbeye mi hazırlanıyor?

Ulusoy derin darbeye mi hazırlanıyor?.13568
  • Giriş : 21.12.2008 / 10:06:00

Uzun süredir ortalarda görülmeyen TFF eski başkanı Haluk Ulusoy, çok tartışılacak gizli bir zirve ile ortaya çıktı. Ulusoy, eski kurmayları ve hakem dünyasının gediklileriyle bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Görevi bıraktığından beri ortada görünmeyen Ulusoy, hakemlerin çok tartışıldığı şu günlerde eski yöneticiler ve hakem dünyasının önde gelenleriyle biraraya geldi..

Futbola son günlere damga vuran hakem hataları, kurul kararları ve bunlar üzerinden Futbol Federasyonu'na yönelik eleştiriler sonrası eski başkan Haluk Ulusoy harekete geçti.

Görevi bıraktığı Şubat ayından beri sessiz kalan ve ortalıkta görünmeyen Ulusoy, Cuma akşamı eski yönetim kurulu üyeleri ve hakem dünyasının önde gelen isimleriyle bir araya geldi. Sadece SABAH'ın görüntülediği zirveye Ulusoy döneminin yönetim kurulu, Merkez Hakem Kurulu ile Gözlemci ve Temsilciler Kurulu'nun önemli isimleri ve eski hakemler katıldı. Mevcut MHK'ye karşı güven duygularının sarsıldığı günlerde düzenlenen sürpriz zirvede bugün federasyonda görev yapan önemli isimlerin de bulunması dikkat çekti.

ZİRVE ALTI SAATİ AŞTI

Yaklaşık 30 kişinin katıldığı zirve, Ulusoy'un Levent'teki ofisinde başladı. Saat 17:00'den itibaren tek tek ofise gelen kurmaylar, daha sonra Etiler'deki Yüzevler Restoran'a geçti. 23:30'da biten zirvenin ardından Haluk Ulusoy, "Mesai arkadaşlarımızla görüşmeyeli çok uzun bir zaman olmuştu. Sohbet ettik, nostalji yaptık. Gizlimiz, saklımız yok" dese de geceye katılan birçok ismin SABAH'ın objektiflerinden gizlenme çabaları dikkat çekti. 15 Şubat'ta görevi devrettikten sonra Futbol federasyonu defterini kapattığını açıklayan Ulusoy'un son günlerdeki gelişmelerin ardından görüşünü değiştirerek, olası bir durumda yeniden başkanlığa soyunabileceği iddia edildi. Son dönemde başta MHK olmak üzere kurullardan yakınan Futbol kamuoyunun bu toplantıya vereceği tepki büyük merak konusu.

Boşat ve Çelik sürprizi

Zirvenin en çarpıcı misafirleri federasyonda görev yapan isimlerdi. MHK'deki Sabri Çelik ile gözlemci Muhittin Boşat'ın uzun bir dönem muhalif oldukları Ulusoy'la samimiyetleri gözden kaçmadı. Boşat, yemek çıkışında eski MHK Başkanı Bülent Yavuz'la sarmaş dolaş oldu. Federasyon Başkanı Mahmut Özgener, Boşat ve Çelik'e büyük yatırım yaptı. UEFA gözlemciliğine kadar yükseldiler. Aynı zamanda hakem eğitimcisi olarak çalışıyorlar. Özgener ve Levent Kızıl, Çelik'in MHK Başkanı olmasını istemiş, ama rahmetli Hasan Doğan Oğuz Sarvan'ı tercih etmişti. Ayrıca faal gözlemci olan Ali Aydın ile TFFGHD Yönetim Kurulu Üyesi Dursun Cumali Sucu da toplantıdaydı.

Katılanlar

Haluk Ulusoy Affan Keçeci Tahir Kıran Kemal Ünsal Ender Alkoçlar Metehan Bektaş Erdal Batmaz Hilmi Ok Bülent Uzun Ali Aydın Erdoğdu Diyadin Hikmet Öksüzoğlu Mustafa Çulcu Bülent Yavuz Sabri Çelik Muhittin Boşat Serdar Tatlı İsmet Arzuman Mevlut Güzel Dursun Cumali Sucu Erdal Çamlıyurt Salih Türktunç

Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*